Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Swap z 2,5v6 TDI na 1.9TDI AVF/AVB

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdecznie forumowiczów pisze z okolic Sandomierza

potrzebuje pomocy waszej w sprawie swapa z 2,5v6 TDI na 1,9TDI , wiem że każdy powie że to sie nie opłąca że lepiej sprzedać kupić inny ale już pisze na czym polega rzecz, audi to S-line w bardzo ładnym stanie, bez rys po pociągach z skrzynią 6-biegową i skończyła sie pompa, czego chce zrobić swapa bo sprzedaje cześći do Passat/Audi i mam kpl. silnik AVB (101) i mam pare pytań

Pytania:

- czy skrzynia od 2,5v6 TDI bez problemu zapnie sie z silnikiem AVB/AVF

- czy jest duża różnica między AVB/AVF? (pytam bo mam oba tylko AVF bez pompek)

- jak duży będzie problem z elektroniką ? bo jak ze swapem sobie poradze to z elektroniki jestem noga

- jak sprawa z abs/immo/?

- czy musze przekładać pas przód? czy moge samą chłodnice ?

- czy spasuje silnik BTB 150konny z Sharana który jest poprzecznie ale bloki mają mocowania poprzek/wzdłuż

Co będzie potrzebne:?

- silnik z kpl. osprzętem

- skrzynia i sprzęgło zostanie 6 jak bedzie pasować

- instalacja silnika 1,9 jest

- komputer z silnika AVB/AVF mam

-

Prosze o pomoc i życze wesołych świąt

Opublikowano
Opublikowano
  • Autor

Masz racje troche czytałem ale niema tam napisanych moich wątpliwości czy:

- trzeba wymienić tylko wiązke od silnika z kompem, i ja mam wiązke i kompa ale od passata 2002rok. avb ale co wtedy z immo ?

wiem że skrzynia spasuje 6 biegów leczy czy sprzegło może zostać od 2,5 czy od 1,9 trzeba założyć ?

moje audi jest z 98roku a wiazka z kompem od passata 02, czy tu nie będzie jakiś kolizji na linii komp immo ?

Opublikowano

No to niezła rzeźba będzie;) jakos pewnie idzie obejśc immo (najlepiej chyba wyłąćzyć). Druga sprawa to,że nowe ECU (te od paska) chodzi już na szynie CAN a w 98 roku tego jeszcze nie było więc mogą być problemy z komunikacją miedzy sterownikami i urządzeniami auta.

Opublikowano

w 2.5v6tdi 'nawet starym' ecu komunikuje sie ze sterownikiem pompy wtryskowej po canie, podobnie ze sterownikiem np tiptronic

obstawiam ze jezeli auto jezdzi i troche kuleje sensownej sprzedac jak stoi, dolozyc 10kola i kupic wysniony, niekombinowany, mlodszy kilka lat aczkolwiek pewnie 5b 1.9tdi...

Opublikowano

Zastanów się czy taka rzeźba dla samej idei rzeźbienia jest warta tyle zachodu.

Opublikowano
  • Autor

No właśnie nie jeździ tylko złomowanie wejdzie w gre z tym trupem <zły>

Co sie dzieje przekręcam stacyjke nie palą sie świece żarowe i jak inne kontrolki pogasną a kontrola trakcji sie świeci, jakis mechanik powiedział że brak zasilania na ECU, ale wsiadłem przekrecilem kluczyk pyk świece żarowe są kontrola trakcji zgasła i auto od szczała zapaliło po godzinie znów amba :/ pomóżcie żeby choć paliło jeździł by go sprzedać

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.