Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Śmierdzi gazem po postoju (silnik zgaszony)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Dziwny problem z lpg.

Instalacja BRC bez sekwencji.

Po postoju ok. 1h lub dłużej śmierdzi gazem wewnątrz samochodu. Najbardziej czuć rano jak wsiadam do auta.

Byłem u gazownika sprawdzane było 2x czujnikiem gazu i pianą do wykrywania nieszczelności. Nic nie wykazało tylko, że sprawdzane było na włączonym silniku i chwilę po zgaszenia auta.

Kilka razy sam rano sprawdzałem pianą z mydła. Żadnej nieszczelności.

Obwąc**jąc samochód ewidentnie czuć z bagażnika. Pod maską nie czuć gazu.

Przy zderzaku wypuściłem przez zawór gaz od zderzaka do butli. Dalej śmierdzi.

W samochodzie nie mam kata. W zamian mam wspawany tłumik przelotowy.

Nie mam pojęcia co to może być.

Może koledzy macie jakieś pomysły?

Opublikowano

Płyn do mycia szyb i spryskaj połączenia miedzi przy wielozaworze w butli. Jak jest wyciek, to na pewno się ujawni.

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Wczoraj pojeździłem na samej benzynie i dzisiaj nie śmierdziało.

Teraz jeszcze dla zdiagnozowania powodu robię tak, że ściągnąłem kable z elektrozaworu na filtrze gazu i z reduktora, włączam zapłon na przełączonym na gazie. Sprawdzę za jakąś godzinkę czy śmierdzi i podłącze kable na filtrze i znów zapłon kilka razy włączę. Może się uda zdiagnozować :)

---------- Post dopisany 15-08-2012 at 13:03 ---------- Poprzedni post napisany 09-04-2012 at 09:55 ----------

Koledzy wznawiam temat. Diagnoza z ostatniego postu nic nie wykazała. W samochodzie nadal po postoju śmierdzi gazem.

W maju kupiłem zestaw naprawczy do reduktora. Wszystko wymienione.

Ostatnio zauważyłem, że po tankowaniu na stacji na której wcześniej nie tankowałem tak jakby mniej albo nawet wcale nie śmierdziało.

Czy tankowany gaz a raczej jego proporcje mieszania mogą mieć jakiś wpływa na to czy go czuć czy nie?

Opublikowano

Jak jest wyciek, to płyn do mycia go ujawni.

Z jego pomocą lokalizowałem nawet tak małe wycieki gazu, że pianka nic nie pokazywała.

Zrób dobrze test szczelności.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Kolego miałem taki sam problem, czuć było gaz od bagażnika zwłaszcza rano i jak miałem dużo gazu w butli. Dałem auto do gaziarza i wymienił mi jakieś baryłki przy butli tak powiedział podobno przepuszczały nie znam się dokładnie ale po problemie. pozdrawiam!

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

sprawdź krućce które idą od reduktora , kiedyś miałem tam nieszczelność bo poprostu się kończą

Opublikowano

w którym miejscu masz zamontowany reduktor ?

Opublikowano

a nie lepiej kupic szczelniomierz i psiknąć na wszystko?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.