Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju


aborygen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Powoli dobiega czas wymiany filtrów i oleju w moim autku.

Cały czas chodzi na castrol 10w40 i ja jako laik w tematyce mechanicznej samochodów nie widzę nic złego ale to ja ;)

Proszę o opinie i rady czy zostawić go dalej na tym oleju czy może zmienić na chwalony motul ?

W przyszłym miesiącu mam zamiar jechać na program do Aligatora - nie wiem czy ma to znaczenie do nowego/starego oleju.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak chcesz w szybkim czasie zaje....bac silnik to 10W-40 bedzie jak najlepszym do tego olejem

musisz zalac minimum 5W-40 z normą 505.01 !!!!!! żaden inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z tego co wiem

Kolego najwyższa pora uzupełnic ta wiedzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego masz silnik z systemem PD i MUSISZ lać 5W40 tak jak ci kolega pisze z normą 505.01 w przeciwnym wypadku nie ominie cię remont silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że mam używać "szukaj "to wiem - ale dzięki za info ;)

tak jak napisałem jestem zima w temacie więc szukam konkretnego info i rady co i jak

a co do silnika to chyba chodzi od początku na tym oleju i przy wymianie rozrządu machanik tez mi lał ten sam co za granicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, zalej silnik olejem Motul Specyfic 5W-40 505.01

w tym celu skontaktuj sie z Kolegą Dzik, on ma pełną i pewną ofertę oleji i filtrów

powiedz że to ja Cie przysłałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że mam używać "szukaj "to wiem - ale dzięki za info ;)

tak jak napisałem jestem zima w temacie więc szukam konkretnego info i rady co i jak

a co do silnika to chyba chodzi od początku na tym oleju i przy wymianie rozrządu machanik tez mi lał ten sam co za granicą

niemożliwe że chodził od początku serwis musiał lać 505.01,dopiero póżniej jakichś mechanik z szopy nalał 10w40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde albo ja coś popierniczyłem ?

mam dobrego mechanika który zna się na tdi więc chyba ja coś popierdykoliłem z tym oznaczeniem

na pewno jest to castrol ale nie daje głowy teraz czy to jest 10w40 czy jakieś inne oznaczenie

czyli jaki morał z bajki ?? mogę zmienić na ten motul który podobno jest super czy dalej jeździć na castrolu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...