Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Powoli dobiega czas wymiany filtrów i oleju w moim autku.

Cały czas chodzi na castrol 10w40 i ja jako laik w tematyce mechanicznej samochodów nie widzę nic złego ale to ja ;)

Proszę o opinie i rady czy zostawić go dalej na tym oleju czy może zmienić na chwalony motul ?

W przyszłym miesiącu mam zamiar jechać na program do Aligatora - nie wiem czy ma to znaczenie do nowego/starego oleju.

Pozdrawiam

Opublikowano

Kolego jak chcesz w szybkim czasie zaje....bac silnik to 10W-40 bedzie jak najlepszym do tego olejem

musisz zalac minimum 5W-40 z normą 505.01 !!!!!! żaden inny

Opublikowano

ale z tego co wiem jak sie zaleje 10W 40 to juz nie mozna przejsc na 5W 40.

Opublikowano
ale z tego co wiem

Kolego najwyższa pora uzupełnic ta wiedzę

Opublikowano

kolego masz silnik z systemem PD i MUSISZ lać 5W40 tak jak ci kolega pisze z normą 505.01 w przeciwnym wypadku nie ominie cię remont silnika

Opublikowano
  • Autor

to że mam używać "szukaj "to wiem - ale dzięki za info ;)

tak jak napisałem jestem zima w temacie więc szukam konkretnego info i rady co i jak

a co do silnika to chyba chodzi od początku na tym oleju i przy wymianie rozrządu machanik tez mi lał ten sam co za granicą

Opublikowano

Kolego, zalej silnik olejem Motul Specyfic 5W-40 505.01

w tym celu skontaktuj sie z Kolegą Dzik, on ma pełną i pewną ofertę oleji i filtrów

powiedz że to ja Cie przysłałem :wink:

Opublikowano
to że mam używać "szukaj "to wiem - ale dzięki za info ;)

tak jak napisałem jestem zima w temacie więc szukam konkretnego info i rady co i jak

a co do silnika to chyba chodzi od początku na tym oleju i przy wymianie rozrządu machanik tez mi lał ten sam co za granicą

niemożliwe że chodził od początku serwis musiał lać 505.01,dopiero póżniej jakichś mechanik z szopy nalał 10w40
Opublikowano
  • Autor

kurde albo ja coś popierniczyłem ?

mam dobrego mechanika który zna się na tdi więc chyba ja coś popierdykoliłem z tym oznaczeniem

na pewno jest to castrol ale nie daje głowy teraz czy to jest 10w40 czy jakieś inne oznaczenie

czyli jaki morał z bajki ?? mogę zmienić na ten motul który podobno jest super czy dalej jeździć na castrolu ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.