Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbyt ciepła klima, troche skomplikowane :)


szuwaar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam takie wrażenie ze jak nastawiam klime na 18*C w auto to jest zbyt ciepło, ale gdy daje na LO to jest na maxa zimno, nawet jak wyłączam auto i zostawiam jedna lub dwie kreski.Czynnik nabity, błędów nie ma, czujnik temp tez teoretycznie sprawdzony. Po prostu mam takie wrażenie ze ustawiając 18*C powinno chłodzić dużo bardziej niz obecnie.Kolega w bmw jak ma 18 to juz ma naprawdę zimno.Czy jest możliwość przestawienia czujnika temp ze przy nastawieniu na 18*C będzie dążył do np. 16stopni ? Brakuje mi regulacji w dół a regulacji górnej (23-25*C) praktycznie nie używam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli twierdzisz że wszystko sprawdzone, i żadnych błędów nie ma, to może tylko Ci się wydaje że coś nie tak. Ja osobiście też mam/miałem takie wrażenie, że przy ustawionej temp. 21*c i temp 25*c nie mam żadnej różnicy, dopiero jak ustawie powyżej 25*c czuć odrazu cieplejsze powietrze. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma tak samo jak kolega szuwaar i uważam, że Audi dało w tym temacie ciała w B6. Po pierwsze dlaczego możliwość regulacji temp. w dół kończy sie na 18 stopniach a nie jak w większości samochodów na 16, a pod drugie dlaczego 18 stopni w B6 grzeje w porównaniu do 18 stopni np. w C6. Wczoraj miałem bezpośrednie porównanie z C6 kolegi i u niego temp. 18 stopni wyraźnie chłodziła przy temp zewnętrznej 12 stopni a u mnie przy 18 stopniach wyraźnie grzało i było duszno. Dodam, że moja klima sprawna na 100% i dopiero jak dam na LO to jest lodówka.

Dodam, że przypadłość ta najbardziej daje mi się we znaki jak na zewnątrz są temperatury 10-15 stopni, jak jest cieplej i zaczynam się lżej ubierać to przestaje przeszkadzać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od któregoś roku panele klimatronica mają regulację do 16 stopni, także to poprawili. Mi też się wydaje że na 18 stopniach jest za ciepło, ale to może dlatego że jeszcze taka pogoda, jeździmy w kurtkach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedy tak mialem ze bylo gorąco na 18c,zmienilem panel klimatronika z mozliwoscia na 16c i teraz spokojnie ustawiam na 20(auto) i wcale nie jest cieplo.Cos musialo byc nie tak ze starym panelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiedziałem, że sa nowsze panele do 16c ale to dobra wiadomość . Trzeba będzie takiego poszukać chociaż mój obecny wygląda jak nówka.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spytać jaki numer ma ten nowy panel z większą możliwością regulacji temperatury ?

od 03r. były produkowane z mozliwoscia 16c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...