Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy!Szalejący zegarek analogowy w liczniku, wskazówki szybko się kręcą


grzechuszyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem niby nie duży ale jednak. A mianowicie oddałem licznik do naprawy fisa, gość podkleił taśmę i się udało. Fis działa pieknie ale między czasie coś zrobił bo teraz zegarek cały czas "biega" wkółko jakby cały czas ktoś go nastawiał. Gość jest doświadczonym elektronikiem ale nie potrafi się z tym uporać i chce mi oddać taki licznik albo po prostu odłączy wogóle zegarek. Jestem lekko wkurzony, jednak zegarek się przydaje. Czy ktoś się kiedyś spotkał z takim zjawiskiem, może ktoś ma jakiś pomysł???

Na pewno przyczyną nie jest zwarcie styczka do regulacji zegarka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tak poskładane że ten przycisk do ustawiania cały czas jest na pozycji "wyciągnięty" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za zainteresowanie,

według tego speca wymiana zegarka nie daje efektu.

On twierdzi że sygnał który go tak "goni" leci gdzieś z płyty głównej i on nie potrafi dokładnie zlokalizować.

Dlatego kolega karbonek może mieć rację. Tylko co to jest ta "podstawa czasu"?? Układ scalony???Wymienny???

Ktoś coś wie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to się wydaje, że jak oddajesz coś do naprawy, a szpec to naprawia przy tym spiepszy coś innego to oddajesz to znowu i niech to cwaniak reperuje. co do tematu, to sprawdzałeś może czy przycisk nie jest jakoś zakleszczony, da się nim ruszać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to się wydaje, że jak oddajesz coś do naprawy, a szpec to naprawia przy tym spiepszy coś innego to oddajesz to znowu i niech to cwaniak reperuje. co do tematu, to sprawdzałeś może czy przycisk nie jest jakoś zakleszczony, da się nim ruszać ?

Zgadzam się z Tobą kolego. Ja zastanawiam się wogóle czy jest sens go odbierać od niego. Na razie nie miałem licznika w rękach, wczoraj tylko przez telefon gadaliśmy także nie wiem co z tym przyciskiem. Gość twierdzi że to nie przycisk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nawet go nie wziąłeś jeszcze, to w sumie dobrze. Po prostu niech naprawi i tyle, a za długi czas zwłoki ja bym mu odjął za usługę klika złociszy. Pseudo mechaników trzeb temperować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się, nie odebrałem licznika bo jestem w delegacji. Powiedział mi o tym przez telefon i powiedział że nic więcej nie zrobi bo szkoda mu czasu, a jak twierdzi zegarek nie jest bardzo potrzebny.....Ręce opadają.

Dopiero w piątek będę na miejscu i zajrzę do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień kwarc i będzie po problemie.

Dzięki, faktycznie dobry pomysł. Podpowiem szpecowi, niech próbuje bo nie uśmiecha mi się niedziałający zegarek.

Ktoś ma może jeszcze jakieś pomysły albo się spotkał z podobną awarią???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...