Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Mandat od SM bez foto, co robić?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zdjęć nie muszą wysyłać i nikt ich do tego nie zmusi. Twoim obowiązkiem jest wskazanie prowadzącego. Jak tego nie zrobisz, to sprawa idzie do sądy, a tam zdjęcie będzie jako dowód - nie są ąż takimi idiotami, żeby wysyłać takie pisemka nie mająć zdjęć, tym bardziej że ostatnimi czasy mocno się wzieli za fotoradary.

Owszem SM zawsze wysyłała zdjęcia + formułka o niewskazaniu sprawcy - zależało im na kasie i wszystko, ale już raczej koniec takiego postępowania.

Boją się o własne d*py, bo na fotkach ewidentnie facet a mandat wlepiony babci.

Opublikowano

Odpisz im zeby sper^%$^%. Ja bym nic nie robil.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
Od 1 lipca 2011 od czasu kiedy "krokodylki" przejęły fotoradary nie ma możliwości wysylania zdjęcia( Ustawa o ochronie praw osobowych) . Zdjęcie jest numerowane i przechowywane w rejestrze w celu przedstawienia w sytuacjach spornych przed sądem. Nie wskazanie winnego powoduje obciążeniem mandatowym do wys.500 zł właściciela pojazdu.

Dokladnie tak jest...

Miesiac temu to przechodzilam.

Mandat trzeba zaplacic...

Albo bedzie sprawa w sadzie.

Opublikowano

niech Ci wyslą foto, powiedz że podczas podrózy auto prowadziły dwie osoby

ale nie masz pojecia która to była

jak skieruja sprawę do sądu to nawet lepiej bo koszty sa znikome

wiekszego mandatu Ci nie dołożą a kasa pojdzie do budżetu państwa a nie do kasy strazy miejskiej

Opublikowano
niech Ci wyslą foto, powiedz że podczas podrózy auto prowadziły dwie osoby

ale nie masz pojecia która to była

jak skieruja sprawę do sądu to nawet lepiej bo koszty sa znikome

wiekszego mandatu Ci nie dołożą a kasa pojdzie do budżetu państwa a nie do kasy strazy miejskiej

Tomku nie wyszla Ci foto...

Tez tak chcialam, powiedzieli ze sa nowe przepisy i foto nie wysylaja na prywatny adres, tylko do sadu, w celu konfrontacji prawdziwosci zeznan.

Sad odbywa sie w miejscowosci pod ktora nalezy SM, w moim przypadku bylo by to okolo 300 kilometrow od Slaska.

Jesli prowadza dwie osoby, a nie wiesz ktora byla aktualnie za kierownica gdy radar robil zdjecie, to albo bierzesz wine na siebie i wteczas mandat jest mniejszy, czyli normalny. Lub podajesz dane tej drugiej osoby, mandat taki sam. Oczywiscie plus punkty karne. Jesli nie chcesz podac, lub nie wiesz kto prowadzil w danym momencie auto, to dostajesz przekaz do zaplacenia o cirka 100 zl wiecej. Bez punktow karnych.

Pozdrawiam

View image: 003

Ps. Punkt 1 i punkt 3, oto cala odpowiedz...

A tak wyglada to prawnie...

ITD chce zmian w przepisach o mandatach - Moto - WP.PL

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.