Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Osłona silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nie mam u siebie w A4 b5 1.9 tdi 110KM osłony silnika (taki już kupiłem)i chciałem spytać czy jeśli kupię i założę(oryginalną z jakimiś elementami wyciszającymi)to wyciszy mi pracę silnika(słyszaną z zewnątrz auta) czy nie zauważę różnicy w głośności?Jeśli ktoś coś takiego robił i zauważył różnice to prosiłbym o podzielenie się uwagami w tym temacie.Z góry dziekuję

Opublikowano

Jeździłem przez jakiś czas bez owej osłony i niedawno ją założyłem. Jak było słychać silnik tak słychać go dalej.

Opublikowano
  • Autor

hmmm... a już łudziłem się że autko będzie cichsze,bo niby te oryginalne osłony mają tam jakieś wyciszenia więc chyba powinny coś wyciszać.A tą osłone to załozyłeś oryginał z wyciszeniem czy zamiennik?bo w warsztacie polecono mi żeby lepiej kupić używany oryginał niż podróbkę bo niby mocniejsze są.

Opublikowano

Miałem ją od początku (oryginał) ale ściągnąłem bo szukałem gdzie mi się leje olej i teraz założyłem.

Opublikowano

Jakieś tam wyciszenia są, ale osłona bardziej aerodynamice służy niż wyciszeniu ;)

Opublikowano
Jakieś tam wyciszenia są, ale osłona bardziej aerodynamice służy niż wyciszeniu ;)

też ochronie przed wodą i piachem wrażliwych podzespołów (paski alternator itp) oraz ułatwia wcześniejsze nagrzanie się silnika i skrzyni biegów

Opublikowano
  • Autor
Jakieś tam wyciszenia są, ale osłona bardziej aerodynamice służy niż wyciszeniu ;)

też ochronie przed wodą i piachem wrażliwych podzespołów (paski alternator itp) oraz ułatwia wcześniejsze nagrzanie się silnika i skrzyni biegów

o tej wodzie i piachu działających na np.pasek nie pomyślałem,więc już samo to powinno mnie przekonać(i przekonuje) do zakupu i założenia:)

Opublikowano

załuż osłone przynajmniej paski ci dłużej wyczymają:wink:

Opublikowano

Od kiedy osłona górna silnika, bo jak sądzę o nią chodzi autorowi wątku, chroni paski alternatora??? :facepalm:

Z pasków jedynie sam rozrząd jest osłonięty z przodu plastykową osłonką i bez wyciszenia.

Opublikowano
Od kiedy osłona górna silnika, bo jak sądzę o nią chodzi autorowi wątku, chroni paski alternatora??? :facepalm:

Z pasków jedynie sam rozrząd jest osłonięty z przodu plastykową osłonką i bez wyciszenia.

Autor pisał o osłonie, Ty piszesz o pokrywie górnej. Ale faktycznie autor nie powiedział konkretnie czy chodzi o osłonę dolną czy osłonę/pokrywę górną i właściwie możemy się domyślać.

Sądząc jednak po tym, że zaakceptował odpowiedzi wcześniejsze między innymi o aerodynamice i osłanianiu przed piachem i wodą to myślę że idziemy dobrym torem a Twoja uwaga jest niepotrzebna i obliczona na .... (no właśnie na co?)

Opublikowano

Moja uwaga jest trafna, bo dolna nie wycisza, tylko górna, a swoje obliczenia możesz....

Inną rzeczą jest to, że wy myślicie o dolnej, która nie wycisza, a ja o górnej która wycisza.

Opublikowano
  • Autor
Moja uwaga jest trafna, bo dolna nie wycisza, tylko górna, a swoje obliczenia możesz....

Inną rzeczą jest to, że wy myślicie o dolnej, która nie wycisza, a ja o górnej która wycisza.

górna wycisza?u mnie górna to tylko kawałek plastiku,który bardziej za ozdobę robi chyba zakrywając wężyki np. a mi chodziło o osłonę znajdującą się pod silnikiem a tam na niej są elementy wyciszające,jak się domyślam nie od parady tylko żeby wyciszać tu jest na aukcji taka ori http://moto.allegro.pl/oryginalna-oslona-silnika-vw-passat-b5-b6-audi-a4-i2239693519.html

Opublikowano

Górna powinna mieć od wewnętrznej strony gąbkę wyciszającą.

Opublikowano
  • Autor

aha no to nie mam takiej,bo ostatnio wymieniałem gumowe wężyki od paliwa i po zdjęciu tej pokrywy nic od spodniej strony nie było

Opublikowano

Niektórzy dorabiają sobie taką gąbkę wyciszającą. Ważne żeby była odporna na wysokie temperatury.

Opublikowano

Podepnę się do tematu, a gdzie znajdę taką odporną na temperaturę.

Opublikowano

Ja kupowałem od tego gościa: http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=23398191 gabke oczywiście nie palna :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.