Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak podłączyć halogeny żeby świeciły na postojówkach


Mario82A4

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy wie ktoś może co trzeba zrobić żeby halogeny świeciły na postojówkach ? Może kabel zasilający włącznik halogenów trzeba przełożyć w manetce ? Dodam że to A4 B5 z 97 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmostkować przy lampach odłączajac oryginalny kabelek od halogenów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmostkować przy lampach odłączajac oryginalny kabelek od halogenów
Ale jak zmostkować ? Z czym ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zmostkować kabelek na którym jest prąd po włączeniu postojówek z miejscem gdzie masz kabelek od halo w kostce a ten od halo odłącz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba chodziło o kostke w manetce od świateł , tyle że trzeba znaleźć plus po postojówkach i kabel sygnałowy do halogenów , Wtedy kabel sygnałowy halogenów wypinasz z kostki i wpinasz go w miejsce gdzie wychodzi prąd po włączeniu postojówek . Ale nie jestem pewien , w podobny sposób robimy jak chcemy żeby nie gasły nam światła mijania po włączeniu świateł drogowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zmostkujesz przeciwmgielne z pozycyjnymi to bedą sie one świecić zarówno z pozycyjnymi, jak i z mijania i drogowymi.

Inna sprawa: po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce żeby świeciły sie cały czas , poprostu chdzi o to żeby można je było włączyć też na postojówkach , narazie świecą sie na mijania i na drogowych oczywiście po wciśnięciu przycisku od halogenów lub tylnych przeciwmgielnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz miernik to zamiast plus po mijania mnieniasz plus po postojowkach, plus po postojowkach znajdziesz w kostce od radia i w tedy zmieniasz w kostce do halogenow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce żeby świeciły sie cały czas , poprostu chdzi o to żeby można je było włączyć też na postojówkach , narazie świecą sie na mijania i na drogowych oczywiście po wciśnięciu przycisku od halogenów lub tylnych przeciwmgielnych

OK, źle zrozumiałem, choć dalej nie wiem po co ta zmiana.

jak masz miernik to zamiast plus po mijania mnieniasz plus po postojowkach, plus po postojowkach znajdziesz w kostce od radia i w tedy zmieniasz w kostce do halogenow

Skoro to takie proste, to napisz gdzie konkretnie to zmienić. Na włączniku, przekaźniku, module? :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz miernik to zamiast plus po mijania mnieniasz plus po postojowkach, plus po postojowkach znajdziesz w kostce od radia i w tedy zmieniasz w kostce do halogenow
Kolego nie wiem czy to dobry pomysł żeby wpinać sie w kostke od radia bo ten plus po postojówkach jest sterowany pokrętłem od zmiany natężenia podświetlania całej konsoli i nie wiadomo jak to sie będzie sprawować po przyciemnieniu konsoli

A co do zmiany to tylko taki bajer i może by kiedyś przerobić halo na światła do jazdy dziennej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz miernik to zamiast plus po mijania mnieniasz plus po postojowkach, plus po postojowkach znajdziesz w kostce od radia i w tedy zmieniasz w kostce do halogenow
Kolego nie wiem czy to dobry pomysł żeby wpinać sie w kostke od radia bo ten plus po postojówkach jest sterowany pokrętłem od zmiany natężenia podświetlania całej konsoli i nie wiadomo jak to sie będzie sprawować po przyciemnieniu konsoli

A co do zmiany to tylko taki bajer i może by kiedyś przerobić halo na światła do jazdy dziennej

Tz ja mam podlaczone pod ten kabel podswietlane kratki nawiewow i gdy krece regulacja nic sie nie dzieje, jest naprawde dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz miernik to zamiast plus po mijania mnieniasz plus po postojowkach, plus po postojowkach znajdziesz w kostce od radia i w tedy zmieniasz w kostce do halogenow
Kolego nie wiem czy to dobry pomysł żeby wpinać sie w kostke od radia bo ten plus po postojówkach jest sterowany pokrętłem od zmiany natężenia podświetlania całej konsoli i nie wiadomo jak to sie będzie sprawować po przyciemnieniu konsoli

A co do zmiany to tylko taki bajer i może by kiedyś przerobić halo na światła do jazdy dziennej

Jak chcesz sygnał pozycyjnych, to przy bezpiecznikach najprościej.

Co do tematu, to w takim razie nic nie zmieniaj na razie. Jak zdecydujesz sie na dzienne, to i tak trzeba by przerobić lekko okablowanie i nie podłaczać się bezposrednio pod przeciwmgłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tylne przeciwmgielne świecą sie na postojówkach w autach z halogenami ? czy też dopiero na mijania ?

---------- Post dopisany 23-04-2012 at 20:54 ---------- Poprzedni post napisany 22-04-2012 at 14:46 ----------

I nikt nie sprawdzał czy tylne przeciwmgielne działają na postojówkach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylne działają tylko ze światłami mijania, ale ja mam przedlifta jeśli to ma znaczenie. No i nie mam przednich przeciwmgłowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylne działają tylko ze światłami mijania, ale ja mam przedlifta jeśli to ma znaczenie. No i nie mam przednich przeciwmgłowych...
Czyli w przedliftach halogeny i przeciwmgielne działają na mijanie a w poliftach na postojówkach

---------- Post dopisany 08-09-2012 at 17:12 ---------- Poprzedni post napisany 25-04-2012 at 17:51 ----------

No i dzisiaj wziąłem sie za to i znalazłem w kostce od manetki kabel zasilający halogeny i zmostkowałem go z kablem który wychodzi na postojówki . Niestety na tym samym kablu jest też podświetlanie konsoli , i teraz ciekawe czy to w niczym nie będzie przeszkadzać . Na razie wszystko działa , w sumie przekaźniki halogenów nie powinny bardzo obciążać przełącznika . A co wy o tym myślicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kolory kabli zwarłeś zwarłeś i co osiągnąłeś? W kostce od manetki świateł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączyłem kabel biały z niebieskim paskiem znajdujący sie w 4 pinie w pierwszym rzędzie kostki manetki świateł z kablem szarym z pierwszego pinu drugiego rzędu i całość jest wpięta w ten pierwszy pin w drugim rzędzie gdzie wcześniej był szary kabel i teraz halogeny świecą też na postojówkach . Biały kabel z niebieskim paskiem idzie na włącznik halogenów , a na szarym pojawia sie prąd po włączeniu postojówek , jest to kabel zasilający postojówki i podświetlanie deski i przycisków bynajmniej tak mi sie wydaje . To te 2 zaznaczone kable 20110829270.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...