Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zużycie wewnętrznej strony opon


grzes791

Rekomendowane odpowiedzi

witam

panowie mam problem z oponami a dokładnie moja adzia zcina mi wewnętrzną stronę opon zawieszenie sprawne geometria ustawiona kąty pochylenia również a i tak nadal mi tnie podpowiedzcie czego to może być jeszcze przyczyna ????? z góry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% zla geomeria zawieszenia przedniego - masz rozbiezna geomerie kol - czyli oba kola na zewnatrz patrzac od przodu samochodu, i dlatego zdziera Ci opony od wewnatrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde byłem przy ustawianiu geometrii był jeden negatyw ale po ustawieniu wszystko wskoczyło na zielono dodam ze geometria była robiona w serwisie vw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zyciu nie ejst to normalne.... mam 235/45/18 i nic takiego sie nie dzieje, opony scieraja sie rownomiernie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO to nienormalne w takim razie. U mnie też się ścierają od wewnątrz, jeździłem po serwisach (I Audi i oponiarsko - diagnostyczne) i każdy mówił to samo. Przy tak szerokiej oponie to norma, szczególnie z przodu, gdzie nie ma regulacji kąta nachylenia koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze to wychodzi na to że zdania są podzielone no nic na wekendzie podjadę jeszcze do gościa może się uda sprawdzić czy adzia nie była bita i przypadkiem coś żle nie ponaciągana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również mam przod 235 tyl 245 i wszystko sciera sie rownomiernie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jestem po wizycie w serwisie i wiadomości są takie w mojej adzi jest sportowe zawieszenie dodatkowo jest obniżona i w związku z tym kąt pochylenia koła jest coś około 120 stopni i to niestety powoduje że jednak minimalnie ale jednak wewnętrzna strona będzie się szybciej ścierać od reszty opony rada jest taka najlepiej kupować oponki nie kierunkowe i po prostu po pierwszym sezonie zrobić przekładkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jestem po wizycie w serwisie i wiadomości są takie w mojej adzi jest sportowe zawieszenie dodatkowo jest obniżona i w związku z tym kąt pochylenia koła jest coś około 120 stopni i to niestety powoduje że jednak minimalnie ale jednak wewnętrzna strona będzie się szybciej ścierać od reszty opony rada jest taka najlepiej kupować oponki nie kierunkowe i po prostu po pierwszym sezonie zrobić przekładkę

No popatrz; :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja tu zapytam, u mnie opony 205/55 16 91v, ściera mi bardziej od wewnątrz oponki ale na tylnej osi. zawiecha 1be. ori. dodam ze bardziej widać to na zimówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...