Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana licznika na kolorowy w A4 B7 RB8


ALBINEK

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie , chciałbym wymienić w Audi A4 B7 2.0 TDI licznik na taki z kolorowym wyświetlaczem . Znalazłem na Allegro taki licznik i nie wiem co muszę zrobić żeby działał on u mnie. Czytałem o tym że w liczniku jest immobilaizer . Proszę o wskazówki co należy zrobić krok po kroku.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby samemu to zrobić to musisz oprócz zakupu licznika wydać około 1000 PLN na sprzęt.

Więc IMHO lepiej dać 200 elektronikowi, niech zakoduje.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem w necie info o tym i wiem że to nie łatwa sprawa. Sama wymiana to nic ale te kodowania to grubsza sprawa. Jest ktoś z okolic Wrocławia kto może to zrobić . Jak będę w Pl to chciałbym to zmienić .

---------- Post dopisany 27-09-2012 at 12:16 ---------- Poprzedni post napisany 24-04-2012 at 22:47 ----------

Kupiłem liczniki z kolorowym wyświetlaczem na allegro za 400 zł. Za 2 tyg. jadę na zlot i będziemy je zmieniać . Zobaczymy co nam z tego wyjdzie .Liczniki są europejskie a auto angielskie ,może się nie udać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o kodowanie i dopasowanie to moge to zrobic. Jestem z Wroclawia. Ale zeby predkosciomierz byl w milach to juz ciut gorzej.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam obecnie w UK i tutaj będziemy to robić i auto jest angielskie . Czekam teraz na przesyłkę i zlot na którym to będziemy robić . Dzięki za ofertę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczniki w b7 sa zabezpieczone w sytemie rb8 i potrzebny jest typowy do tego rodzaju uslugi interfejs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie można przełożyć sam licznik w milach do licznika europejskiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktoś mógłby udzielić wskazówek odnośnie przekładki...

Licznik kolor jest, niezbędny sprzęt raczej też jest,

Troche boimy się z kumplem za to zabrać, bo naczytaliśmy się jak to mozna spierd... licznik.

ale jak by ktoś mógł coś doradzić to się zabierzemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autoboss v30, juz kiedys kodowalismy licznik, oprócz tego cos jeszcze sie znajdzie bo kumpel ogarnia elektryke i elektronike, ale takiego moda jeszcze sie nie podejmował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym urządzeniem może zakodujesz licznik a to co innego niż przyuczenie do auta. Do adaptacji licznika potrzebne są piny obu zegarów, a tym tego nie odczytasz. Potrzeba sprzęt do liczników którym odczytasz pin immo audi RB4 jesli B6 lub RB8 jak B7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z odczytaniem też nie będzie problemu bo już to robiliśmy, nie pamiętam czy to był Autoboss, generalnie ja sie na tym nie znam, ale powiedzmy ze piny mamy, wiesz co ja moze sie dowiem dokładnie co i jak ii odezwę sie na priv. Moze w weekend bysmy sprobowali cos pogrzebać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pin starego i nowego zegara to adaptacje możesz wykonać vagiem lub vcds-em. Tym testerem prawdopodobnie też. Dużo interfejsów do liczników błędnie odczytują pin i też można namieszać. Dowiedz się czym będziecie wyciągać kod i napisz na PW to coś podpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie ma ktos mozliwosc sprawdzenia jaki musze meic licznik z jakim nr i koncowka chodzi mi o kolorowy licznik bo teraz mam czerwony. Auto jest z marca 2003r sedan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...