Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Żarówka Stopu


eSSence

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) W Mojej B6 padła lewa tylna żarówka stopu (prawa działa) po zakupie nowej nadal nie świeci Jaka może być przyczyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak że ten bezpiecznik odpowiada za trzy światła stopu ? lampa lewa/prawa i światło w podszybiu Nie działa mi tylko w lewej lampie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to tam są dwa bezpieczniki odpowiedzialne za hamulce ale jeśli są dobre to trzeba szukać po stykach/kablach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie świeci tylko jedna to nie jest to sprawa bezpiecznika. Fis informuje Cię o spalonej żarówce? Jeśli tak to każda żarówka ma swój obwód i do sprawdzenia masz zarówno mce jak i przejście pomiędzy mce a lampą. Jeśli nie masz informacji na fis to mce nie uczestniczy w obsłudze tych świateł i wtedy pozostaje Ci jedynie sprawdzenie przejścia pomiędzy pinem chyba 4 włącznika stopu a lampą. W tym wypadku w wiązce pod deską masz na wysokości bezpieczników punkt łączący wszystkie trzy lampy, w tym miejscu może być problem, ale do niego ciężko się dostać. Jedyna kostka w w drodze do lampy to ta przy samej lampie, najpierw sprawdź ją. Rozumiem że żarówkę dobrą wymieniłeś? Dwuwłóknowa jest od stopu. Pytanie może wydawać się kretyńskie, ale jak się wyjmie żarówki z lampy to można się pomylić i wymienić inną, np od przeciwmgielnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fis jest czysty...Nie pamiętam jaka żarówka (dwuwłóknowa czy jedno) siedziała w lewej lampie bo ją wywaliłem W prawej mam dwuwłóknową bo są takie dwie blaszki stykowe a w lewej mam jedną blaszkę więc może idzie jednowłóknowa ? Jest taka opcja ? Tak czy siak patrzyłem na jedno i dwuwłóknowej i nie świeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem nagle przestała świecić prawa lampa stop ,na fis-ie jest informacja o tym tyle że po wymianie żarówki niema żadnego efektu. co może jeszcze być??

mam pytanie kopiuje wypowiedz powyżej "Jeśli tak to każda żarówka ma swój obwód i do sprawdzenia masz zarówno mce jak i przejście pomiędzy mce a lampą."

co to jest to mce?? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem nagle przestała świecić prawa lampa stop ,na fis-ie jest informacja o tym tyle że po wymianie żarówki niema żadnego efektu. co może jeszcze być??

mam pytanie kopiuje wypowiedz powyżej "Jeśli tak to każda żarówka ma swój obwód i do sprawdzenia masz zarówno mce jak i przejście pomiędzy mce a lampą."

co to jest to mce?? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mce, moduł centralnej elekryki, znajduje się pod kierownicą po lewej stronie,

Gniazdo B (23-pin) [wyjścia]

Pin 10 – Zasilanie prawego światła stopu [czerwono/czarny]

Pin 12 – Zasilanie lewego światła stopu [czerwono/biały]

Pin 14 – Zasilanie trzeciego światło stopu [czarno/czerwony]

wątek o mce

www.a4-klub.pl/showthread.php?t=138327

eSSence, w Twoim wypadku mce nie ma znaczenia, natomiast nie ma takiej możliwości by w stopie była jedna blaszka tylko, muszą być dwie i idzie tam dwuwłóknowa żarówka. Sprawdź to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmę się tym dokładnie po majówce bo teraz nie mam na to czasu...;) Z tego co pamiętam to była jedna blaszka Wrzucę foto jak znajdę trochę czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2b47ba88b2c0e868m.jpg

Jakie tu jest rozmieszczenie świateł ?

1 - wsteczny

2- kierunek

3 - ?

4 - ?

5 - ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 - przeciwmgielne

4 - pozycyjne (żarówka jednowłóknowa)

5 - stop + pozycyjne (żarówka dwówłóknowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...