Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Zapłon


kiblos

Rekomendowane odpowiedzi

wiem że znowu pytam :kox: ale ostatnio mechanik mi powiedział że mogę mieć źle ustawiony zapłon bo zanim samochód zapali trzeba często długo kręcić ale czasami pali za pierwszym i rano jak jest zimny to jak mu dodam gazu to obory najpierw spadają a za chwilę dopiero rosną ale tylko przy zimnym silniku tak jest :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę sie pod temat bo mam podobnie tylko w ABC,też dzieje sie to czasami.U mnie nie ma różnicy czy ciepły czy zimny,tylko jak już zapali to jest OK nie dusi ,jest dobrze.Dodam ze wymieniłem świece,kable,filtr paliwa,powietrza.Nie mam też LPG. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ABC po odczekaniu około 2 min silnik zapala dobrze,ale gdy postój jest dłuższy niz 1 godzina to problem powraca,choć nie zawsze,częściej jest dobrze niż zle,ale jednak to mnie drażni.Nawet jak wróce z trasy i postawie auto na więcej jak godzine to czasami ma trudności z odpałem,a przecież silnik nie zdąrzy ostygnac tak do końca nawet zimą a co dopiero teraz.Jeśli chodzi o pompe to myśle że to nie jej wina,bo próbowałem rano przed odpałem parokrotnie załączać zapłon zeby ewentualnie pompa nabiła cisnienia ale to nie miało żadnego wpływu,musiałem go chełtać dłużej. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu możesz mieć racje,zawsze jak mam trudności z odpałem na fisie pojawia się ((O)) i piszczy sygnalizując słaby AQ,ale co dziwne kręci bardzo dobrze nawet na chwile nie przysłabnie.Zresztą nie jest stary bo ma ze 2 lata,spróbuje podładować na maxsa i zobacze czy pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ta tylko że jak jest zimny to chodzi na benzynie czyli mieszanka powinna się ustawiać pod benzynę?? i zapłon też?? a takie pytanko mówiłeś o spalaniu sutkowym :kox: a mnie w szkole uczyli stukowe :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...