Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem - Nie załącza się sprzęgło sprężarki klimatyzacji


Zielu21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów

Moje autko to Audi A4 B5 z 2000 roku, klimatyzacja Klimatronik, problem z moją klimą polega na nie załączaniu się sprzęgła sprężarki.

Czynnik uzupełniony, VAG błędów nie pokazuje, przewód do sprzęgła sprawdziłem. Przekaźnik także wymieniłem. Mam prośbę może macie jakieś pomysły co mogę jeszcze sprawdzić, albo gdzie może być przyczyna tej usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jak jest napiecie na wtyczce od kompresora a kompresor nie chodzi to albo cewka padła albo kabel jest gdzies przerwany.Ale tylko jesli na wtyczne zielonej masz napiecie w chwili właczenia klimy ktora znajduje sie pod osłona zbiorniczka oleju od wspomagania.Jesli właczysz klime a tam nie edzie napiecia to znaczy ze nie ma sterowania z panelu.I moze byc tak ze czujnik cisnienia nie daje załaczyc klimy:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcia nie ma, jak sprawdzałem Vag-iem to sprzęgło się załącza, czy programem Vag mogę sprawdzić czy czujnik ciśnienia jest sprawny. Jak mogę sprawdzić sterowanie z panela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem przewody od klimatyzacji i właśnie ją wczoraj napełniłem, robiłem to sam. Także jest na pewno szczelna i czynnika i oleju ma uzupełniony dobrze. Przed tą naprawą w zeszłym roku po przeglądzie u fachowców załączała jak chciała, tzn. raz załączyła a raz nie. Odnośnie silnika wymieniałem termostat, natomiast licznik wyjmowałem żeby sprawdzić wskaźnik temperatury ponieważ nie wskazuje mi temperatury na wskaźniku a wymieniałem już 3 czujniki wszystkie oryginały były, czytałem że zamienniki są do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie mozliwe jest to ze panel niedomaga i ze cos sie z nim dzieje.Ciezko jest mi to stwierdzic skoro tego nie widze.:) sprobuj zrobic zworki na wtyczce od czujnika i wtedy załacz klime jak bedzie chodzic to moze byc walniety czujnik cisnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...