Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Automatyczna skrzynia biegów.


FerDar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam pytanie do znawców i fachowców otóż w mojej A4 automatyczna skrzynia nie chce uywać 4 biegu już kiedyś pisałem o tym problemie ale byłem u mechaników podpięli waga wywaliło tam jakiś błąd o zbyt niskim napięciu wykasowali go i jakiś czas było połowicznie dobrze to znaczy raz zmieniał biegi raz nie czasami trzeba było go rozgrzać to znaczy przejechać z 10km i zaczynał zmieniać biegi i używać tej nieszczęsnej 4. ostatnio zmienialem rozrząd popychacze i takie tam drobnostki i od tego czasu czyli od tygodnia znowu nie używa 4 nawet po rozgrzaniu. Podpiąłem waga bo się zaopatrzyłem w coś takiego i wywaliło błąd, numeru nie zapamiętałem a nie zapisałem przed wykasowaniem, pamiętam że pisało iż PRZETWORNIK PRĘDKOŚCI SKRZYNI BIEGÓW NIE DAJE SYGNAŁU. Chce zapytać co to jest ten przetwornik, czy to właśnie może być przyczyną i ile może kosztować taka naprawa bo niestety z 3 biegami nie najlepiej się jeżdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo możliwe że masz za mało oleju w skrzyni, bo po rozgrzaniu olej zwiększa swoją objętość i robi się go "więcej" i dlatego było połowicznie dobrze. Najpierw trzeba sprawdzić stan i ewentualnie uzupełnic braki. Masz multi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwykła automatyczna bo auto sędziwe 96r skrzynia 4 biegowa. Niestety sam nie dam rady sprawdzić i będę musiał jechać i tak do warsztatu, ale popytać i się czegoś dowiedzieć nie zaszkodzi.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być uszkodzony czujnik prędkości na skrzyni. Nie będzie wtedy prawidłowo pracować.

Podaj numer błędu.

Stan i poziom oleju w automacie to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje pierwsze auto z automatem dokładnie nie pamiętam kodu bo go nie spisałem ale przy kodzie był właśnie napis oczujniku czy przetworniku prędkości ze brak sygnału. A czy poziom oleju w skrzyni można sprawdzić gdzieś pod maska czy przy skrzyni bo ja śmigam na wózku inwalidzkim i jeśli pod maska można to sprawdzić i uzupełnić to jeszcze mogę tyle zrobić bo jeśli tylko przez jakiś korek przy skrzyni to do warsztatu muszę jechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest system przelewowy.

Skrzynia musi mieć temp.35-40*C, uruchomiony silnik i odkrecasz korek w misce olejowej. ma sie pokazac olej. Jak sie nie pokaże, to jest za mało, jak leci, to za dużo.

Możliwośc sprawdzenia tylko pod autem.

Olej LT71141.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest system przelewowy.

Skrzynia musi mieć temp.35-40*C, uruchomiony silnik i odkrecasz korek w misce olejowej. ma sie pokazac olej. Jak sie nie pokaże, to jest za mało, jak leci, to za dużo.

Możliwośc sprawdzenia tylko pod autem.

Olej LT71141.

dzięki czyli muszę do warsztatu bo sam nie dam rady

---------- Post dopisany at 09:18 ---------- Poprzedni post napisany at 09:14 ----------

No to teraz pytanie trochę z innej beczki ale związane z automatyczną skrzynia biegów. Polećcie dobre warsztaty albo fachowców zajmujących się Automatycznymi Skrzyniami w kujawsko pomorskim okolice Włocławka Torunia ewentualnie Sierpc Płock, szukam tak do 100km

---------- Post dopisany at 09:18 ---------- Poprzedni post napisany at 09:18 ----------

No to teraz pytanie trochę z innej beczki ale związane z automatyczną skrzynia biegów. Polećcie dobre warsztaty albo fachowców zajmujących się Automatycznymi Skrzyniami w kujawsko pomorskim okolice Włocławka Torunia ewentualnie Sierpc Płock, szukam tak do 100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie jak miałem uszkodzony czujnik G38(a są w skrzyni 2 czujniki)to mi wpadał w tryb awaryjny i zmieniał np. tylko do 2 biegu. Po wykasowaniu chwile było ok, po czym ponownie wpadał. Wymiana to 10 min. tyle że trzeba wchodzić pod auto. Ale tak jak koledzy wspomnieli sprawdź wpierw olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie jak miałem uszkodzony czujnik G38(a są w skrzyni 2 czujniki)to mi wpadał w tryb awaryjny i zmieniał np. tylko do 2 biegu. Po wykasowaniu chwile było ok, po czym ponownie wpadał. Wymiana to 10 min. tyle że trzeba wchodzić pod auto. Ale tak jak koledzy wspomnieli sprawdź wpierw olej.

Wykasowanie błędu u mnie nic nie daje bo już sprawdzałem, na sprawdzanie i wymianę oleju już jestem ustawiony ale dopiero po niedzieli muszę jeszcze pogadać czy na sprawdzenie tego czujnika mechanicy dadzą się namówić bo powiedzieli ze w skrzynie automaty nie ingierują, w końcu czujnik jest dokręcany do skrzyni z tego co wiem a jak nie to tak jak wyżej pisałem szukam warsztatu który zajmuje się automatami i jeśli ktoś zna w podanej okolicy to będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że do tej skrzyni tylko ten olej, co podawałem wcześniej - LT71141

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że do tej skrzyni tylko ten olej, co podawałem wcześniej - LT71141

Ok przypilnuję żeby tylko ten wlewali w razie czego.

Może ktoś poda namiary gdzie można dokupić taki czujnik G38 gdyby wymiana oleju nie pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że do tej skrzyni tylko ten olej, co podawałem wcześniej - LT71141

Może ktoś poda namiary gdzie można dokupić taki czujnik G38 gdyby wymiana oleju nie pomogła.

zadzwoń do aso w Twojej okolicy :decayed::wink: , może się okazać ,że to nie będą jakieś ogromne kwoty :wink:

ja tak zawsze zaczynam by mieć porównanie do cen w innych sklepach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegow

od wczoraj pojawil sie taki problem w moim tiptronicu zamiast pokazywac ze w momencie jazdy jestem na D to podswietla wszystcie litery i nie pokazuje aktualnego biegu skrzynia chodzi normalnie nie szarpie ani nie przerzuca biegow bez potrzeby. dzieki za jakies sugestie pozdrawiam

---------- Post dopisany at 09:57 ---------- Poprzedni post napisany at 09:57 ----------

witam kolegow

od wczoraj pojawil sie taki problem w moim tiptronicu zamiast pokazywac ze w momencie jazdy jestem na D to podswietla wszystcie litery i nie pokazuje aktualnego biegu skrzynia chodzi normalnie nie szarpie ani nie przerzuca biegow bez potrzeby. dzieki za jakies sugestie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłbym "żaluzję " przy dźwigni zmiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro dopiero podlacze sie do komputera ale problem tkwi w tym ze po starcie silnika jest ok a po przejechaniu kilku kilometrow skrzynia swiruje podczas jednostajnej jazdy przerzuca sobie biegi jeden w dol potem w gore znowu w dol a po chwili wpada w tryb awaryjny i jest ok tyle ze swieca sie wszystkie literki na wyswietlaczu i jest troche slabszy

---------- Post dopisany 21-05-2012 at 17:17 ---------- Poprzedni post napisany 20-05-2012 at 17:03 ----------

witam

komputer zapisal blad "obwod wybieraka skrzyni biegow " P0905 jesli mnie pamiec nie myli ale dal sie wykasowac i narazie jak po staremu bez problemow:banan:

---------- Post dopisany at 17:17 ---------- Poprzedni post napisany at 17:17 ----------

witam

komputer zapisal blad "obwod wybieraka skrzyni biegow " P0905 jesli mnie pamiec nie myli ale dal sie wykasowac i narazie jak po staremu bez problemow:banan:

---------- Post dopisany 25-05-2012 at 15:07 ---------- Poprzedni post napisany 21-05-2012 at 17:17 ----------

kurde problem znow sie pojawia i jest typowo elektryczny ktos ma jakis pomysl?

---------- Post dopisany at 15:07 ---------- Poprzedni post napisany at 15:07 ----------

kurde problem znow sie pojawia i jest typowo elektryczny ktos ma jakis pomysl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...