Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Bagażnik Rowerowy Do Sedana


eu4yaon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś zakladał i może mi polecić jakiś dobry w przyzwoitej cenie bagaznik rowerowy na 2 rowery? Mówię od razu że nie mam haka. Sporo sie naczytałem i jedne są montowane na tylną klape pasami które podobno sie luzują i trzeba stawac je naciągać firma to thule. Inne na dach. Poradźcie coś panowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz haka a szkoda to bagażnik montowany na hak jest rewelacyjny sam montowałem hak do auta żeby taki bagażnik wozić :D . Co do twojego wyboru to zdecydowanie polecam montaż na dachu firma i rodzaj bagażnika zależy tylko od zasobności twojego portfela ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę przede wszystkim na sposób mocowania rowerów czyli łatwość itp. Wszystkie bagażniki dachowe są bardzo podobne różnią się tylko patentami łatwego montażu za to się jednak płaci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam bagaznik montowany do haka marki Thule.Sprawdza sie znakomicie.Poszukaj w produktach Thule.Jest wiele modeli ,cos napewno wybierzesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/color]

mam bagaznik montowany do haka marki Thule.Sprawdza sie znakomicie.Poszukaj w produktach Thule.Jest wiele modeli ,cos napewno wybierzesz

no wlasnie moze jakies nazwy albo linki ;) dzieki bede szukał.

---------- Post dopisany at 20:35 ---------- Poprzedni post napisany at 20:35 ----------

rozglądam sie za takimi na pasy, tylko obawiam sie ze bede musial polerowac klape po kazdym wyjezdzie .. http://allegro.pl/uchwyt-rowerowy-3-rowery-wysoki-nad-swiatla-na-tyl-i2307565575.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mam te i jes okay

http://allegro.pl/uchwyt-rowerowy-thule-970-xpress-na-hak-2-rowery-i2317492442.html

---------- Post dopisany at 13:53 ---------- Poprzedni post napisany at 13:53 ----------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mam te i jes okay

http://allegro.pl/uchwyt-rowerowy-thule-970-xpress-na-hak-2-rowery-i2317492442.html

---------- Post dopisany at 13:53 ---------- Poprzedni post napisany at 13:53 ----------

gdybym tylko miał HAK :( by nie bylo tematu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety.. chyba zaczne kompletować bagażnik dachowy, belki bazowe + 2 uchwyty na rowery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pojazd serwisowy na wyscigach kolarskich....

a masz inny pomysł?

Warto sie zainteresować używanymi zestawami na dach Thule? czy lepiej szukac nowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegi polecam Thule.Ze wzgledu na wykonanie.Poszukaj uzywki na allegro moze cos sie pojawi.Fajnie to wyglada jak rowerki sa na daszku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki dam znać co zakupiłem bo są uzywki na dach w rozsądnych cenach ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie to jeszcze nie kupiłem, czekam na wyplate bo już mnie dziewczyna ciśnie ;) ale podam Ci przykładowe linki z allegro co będę brał. Postanowiłem kupić używaną baze dobrej firmy najlepiej na kluczyk tak jak ta AUDI A4 B5 (1995-2001) BOSAL KLUCZ (2363710294) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. oraz 2 uchwyty uniwersalne na rowery nowe ale tańsze SOLIDNY POLSKI UCHWYT ROWEROWY AMOS !!! (2346309143) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. planuje się zamknąć w 250zł ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eu4yaon - czemu nie zastanowisz się nad zamontowaniem haka? Osobiście woziłem rowery i na dachu i na haku, ale to drugie jest zdecydowanie lepsze!!!

Przy bagażniku na hak odkręcasz jedną śrubę i możesz go spokojnie ściągnąć i schować do auta. Są nawet specjalne kłódki na te śruby, gdzie nie ma konieczności demontażu.

Przy bagażniku dachowym, będziesz miał więcej zabawy z odkręcaniem, a potem po ciężkim pedałowaniu z przykręcaniem z powrotem i wkładaniem rowerów. Niestety w dzisiejszych czasach nie można sobie pozwolić na pozostawienie takich rzeczy niepilnowanych :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja rozumiem że hak to wygoda i bezpieczenstwo ale sam hak kosztuje kolo 300zł a gdzie tam jeszcze bagażnik a że zbliża sie okres wakacyjny to niemoge pozwolic sobie na takie wydatki ;) ten bagażnik na dach jest na kluczyk gorzej z zostawionymi rowerami ale licze sie z tym zeby raczej mieć je na oku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

może odbiegne troche od tematu,

tez miałem ten problem, na poczatku szukalem na klape (mocowany paskami), pozniej wizja na dach/relingi, ale po przeczytaniu kilku madrych wypowiedzi od osob uzytkujacych takie bagazniki, smiem twierdzic ze najlepszy bagaznik to montowany na hak,

i wlasnie jestem na etapie kompletowania haka, bagaznika na hak - mam juz kilka na oku,

plusy za hak to takie;

-zawsze moze Ci sie przydac do czegosc innego niz na bagaznik rowerowy,

w razie boom, belka haka cos tam ochroni :)

-nie musisz uwazac z wysokoscia, (tunel,wystajace galezie)

-rowery na haku lepiej sie trzymaja, sa bardziej stabilne?

-auto pali mniej/ mniejszy opór powietrza

- łatwosc z zakladaniem/sciaganiem rowerow, po calodniowej wycieczce,

- latwosc szybkosc montazu/demontazy bagaznika na hak, bez problemu zmiesci sie w bagazniku

Ale to i tak zalezy ile takiego bagaznika bedzie sie uzywac, i jakie dystanse pokonywac,

Najtanszy cieszacy sie popularnoscia bagaznik na hak, na 2 rowery z firmy thule to xpress970, na allegro za bodajze 219 (wysylka gratis), tylko trzeba pamietac ze przydalo by sie kupic listwe oswietleniowa, koszt od 100do200zl (listwa jest w razie bezpieczenstwa i wymogów, i w razie boom, ubezpieczyciel moze migac sie od wyplaty, stwierdzajac ze swiatel nie bylo widac,)

Mozna tez kupic platforme ktora ma swiatla na stale,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...