Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Problem z centralnym zamkiem


Oskaro

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem z centralnym zamkiem. Mam zamontowany modół komfortu i wszystko niby działa oprócz jednej małej rzeczy. Po zamknięciu centralnego przyciskiem od wewnątrz (wszystko się zamykana) - nie mogę jednak używając tego przyciku otworzyć drzwi. Co dziwniejsze - odblokowuje się tylko bagażnik. :wallbash: Jest to wkurzające najbardziej jak chce się komuś otworzyć drzwi - trzeba sięgnąć do klamki.

Jakaś rada jak sobie z tym poradzić ? :mysli:

A przy okazji - da się jakoś zaprogramować centralny aby po ruszeniu sam się zamykał a następnie po wyłączeniu zapłonu otwierał.

Z góry dzięki za pomoc :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz w aucie alarm to jest taka opcja że po odpaleniu automatycznie zamykają się wszystkie drzwi gorzej jak zapalisz w zimie auto żeby je zagrzać i zaczniesz skrobać szyby a tu auto sie zamyka :polew: i problem :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że coś musisz zmienić w ustawieniu tego zamka. Normalnie wszystkie drzwi zamykają się nie na postoju tylko jak ruszysz. U mnie jest tak ustawione i myślę że w większości też że zamyka się centralny gdy osiągnę 15km/h. Jak się zatrzymam i wyłącze zapłon wszystkie zamki automatycznie się otwierają. Gdy zapłon jest włączony otwieram drzwi przyciskiem przy klamce kierowcy . Ktoś musiał zmienić u Ciebie ustaiwnia komfortu. Sprawdź raz jeszcze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zamykają się po przekroczeniu 15 km/h ale jak się zatrzymam i pasażer chce wysiąść to nie muszę mu odblokowywać przyciskiem w drzwiach wystarczy że sobie pociągnie dwa razy za klamkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kry2503- czy u Ciebie ktoś ustawiał tę funkcję , czy była fabrycznie ? Intersuje mnie bardziej opinia posiadaczy B6 gdyż podobno nie wchodzi sie VAG'iem do centralnego zamka w tym modelu. Zastanawiam sie wiec co z tym zrobic - musi byc jakis sposob.

Pablo - mi chodzi o to aby drzwi zamykały po ruszeniu - wtedy nie ma sie co bac o zatrzasniecie kluczyków w środku przy wspomnianym przez Ciebie skrobaniu szybek.

Czekam na dalsze pomysły,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak już było jak kupiłem, na początku wkurzało mnie to trochę bo ludzie nie mogli mi wsiąść bez mojego pozwolenia a i wysiąść również jak nie wiedzieli jak ale teraz widze że jest to bardzo niegłupia i pożądana funkcja :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zamykają się po przekroczeniu 15 km/h ale jak się zatrzymam i pasażer chce wysiąść to nie muszę mu odblokowywać przyciskiem w drzwiach wystarczy że sobie pociągnie dwa razy za klamkę

ja u siebie tak zrobiłem,znajomy podpioł vaga i działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intersuje mnie bardziej opinia posiadaczy B6 gdyż podobno nie wchodzi sie VAG'iem do centralnego zamka w tym modelu. Zastanawiam sie wiec co z tym zrobic - musi byc jakis sposob.

Czekam na dalsze pomysły,

U mnie też było to fabrycznie ustawione (jest to również opisane w intrukcji do auta):

- przekroczenie 15km/h -> zablokowanie drzwi

- wyłączenie zapłonu -> odblokowanie drzwi

- dwurkotne pociągnięcie za klamkę otwiera drzwi (bez wyłaczania zapłonu)

- przycisk do blokowania/odblokowywania w drzwiach działa w opisanych wyżej przypadkach również

--

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te zamykanie po przekroczeniu prędkości da rady ustawić w każdym B6 czy tylko z fabrycznym alarmem?

jak się za to zabrać i do kogo się udać?

Nie trzeba mieć fabrycznego alarmu, ale chyba trzeba mieć moduł komfortu.

Tutaj znajdziesz dokładny opis jak to ustawić w b5, w b6 jest pewnie podobnie ->

http://www.a4-klub.pl/smf/kodowanie_sterownikow_w_audi_a4_b5_19952001-t6358.0.html;msg81778#msg81778

--

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko juz jasne - w B6 nie można wejść Vagiem do modułu zamka centralnego. Opis z B5 nie jest to zostosowania w B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...