Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Dobór czujnika ABS quattro tył


Traviz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jakiś czas temu zdechł mi tylni czujnik ABS po stronie kierowcy.

Odczytany numer to: 8A0 927 807 C

Niestety nie mogę nigdzie dostać go w rozsądnej cenie. Jedyna oferta to 500zł.

Do tego czasu znalazłem wiele osób, które mają na sprzedaż czujniki ABS tył tyle, że z numerem: 8DO 927 807 A. Czy jest jakaś zasadnicza różnica pomiędzy tymi typami ? Ponieważ cena jest pięciokrotnie niższa.

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8DO 927 807 A.

Ten czujnik to jest od 80, wiec nie wiem, czy wogole by przypasil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8DO 927 807 A.

Ten czujnik to jest od 80, wiec nie wiem, czy wogole by przypasil.

Dzięki, bo już miałem próbować ;)

Nie wiem czemu, ale powiedziano mi, że jest do A4 - pewnie chciano się go szybko pozbyć ;) A ja już dawno w domu nie byłem i nie miałem jak w ETCE sprawdzić :D

Gdzie można dostać ten czujnik po dobrej cenie ? Jak na razie pytałem tylko w ASO i poza tym nigdzie nie mogę go znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traviz, chyba tylko Ci ASO zostaje no chyba, ze uzywke gdzies znajdziesz.

Podzwon do gosci z Allegro co sprzedaja cale auta na czesci bo ten numer, ktorego szukasz moze byc od oski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz w ETKA numer czujnika ktory odczytałes u siebie - podejrzewam że się nie będzie zgadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adadur, racja moj blad :oops: roznica w numerach to tylko pierwsza literka bo Ty masz A a w osce jest D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Podpytajcie kolegi Andrzeas.

Wszystko wam wyjaśni.

czujnik do tyłu pasuje idealnie od Audi 80 B4 (przedni), tylko trzeba kosteczkę przerobić.

Mam tą informację od niego. Sprawdzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik pasuje od b4 przedni tylko trzeba zmienic wtyczke sam mam taki zalozony do tylu w quatro

A czy we wszystkich B4 byly takie same czujniki ? Tez potrzebuje czujnik na tyl do quattro i tez mam problem ze znalezieniem takiego, ale jesli rzeczywiscie pasuje od B4, to problemu z zakupem raczej nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traviz, pewnie chodzi o ten numer 8DO 927 807 A co podales na poczatku.

Koncowke pewnie tylko kostke zamieniasz i taka to przerobka.

Ale niech sie wypowie ten co to robil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki sam problem - padł czujnik 8A0927807C - A4 Q tył. Pytanie jakie nasunęło mi się po przeczytaniu wątku jest takie - czy zamiana oryginalnego czujnika na inny, choćby taki sam z wygladu nie wpłynie na bezpieczeństwo jazdy? W końcu to element układu hamulcowego, który w dodatku mam kluczowe znaczenie w sytuacjach kryzysowych! Charakterystyki elektryczne obu czujników o których mowa mogą być różne, czy w takim razie ABS będzie działał poprawnie? Czy ktoś to sprawdził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja odświeżę temat padł mi czujnik ABS tylny w moim audi 1,9 TDI Quatro 2000R odczytane numery to 8DO 927 807 F,

można go zastąpić jakimś innym albo może w innych modelach on występuje np. A6

Proszę o pomoc ktoś może sprawdzić na Etca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam co do czujnika ABS tył aby przełożyć biegunowość i po kłopocie, a co do przecinania kabli nie jest to potrzebne, da się to wyjąć i zamienić tak jak na tym oryginalnym jest. Są tam 1 i 2 więc trzeba zobaczyć gdzie aby wpiąć, jak tak zrobiłem i hula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy idealnie pasuje czujnik taki jak do ośki czyli 8D0 927 807C. Zmieniłem u siebie. Kostka i długość przewodu taka sama. Jedyna różnica między 8D0 927 807C a 8A0 927 807C jest w gumowej osłonce do mocowania przewodu, można przełożyć ale nie jest to wcale konieczne :) 8A0 927 807C za 500 zł w ASO a 8D0 927 807C za 50 zł na allegro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...