Skocz do zawartości
IGNOROWANY

PlastiDip czyli alternatywa dla malowania


szczawik

Rekomendowane odpowiedzi

Do Blaze musisz mieć białą bazę, jaki wzór felg?

Vario Customs - zmiana koloru auta powłokami Plastidip - dystrybutor felg ROTIFORM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, najpierw na biało a później kolor.

Vario, jak z kryciem blaze blue na białym?

Sent from Rns-e 2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a jak walne na bialo dipem, a potem zwyklym sprayem to bedzie sie to trzymac i da rade potem to zerwac? Czy kicha wyjdzie... Mam w sumie kolege co moze takie spraye neonowe prawie za free mi ogarnac, bo jednak walnac na bialo a potem na to blaze to troszke wyjdzie:thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody Blue kryje tak samo dobrze jak Orange

Panowie, zapomnijcie o pokrywaniu PlastiDipa jakimiś lakierami bo nie po to ktoś wymyślił PlastiDipa

podstawa to biały a na to Blaze, 2 dobre warstwy dają radę, na FB są fotki felgi którą robiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnej porządnej, jedna puszka starczy na 2 felgi dobrą warstwą

---------- Post dopisany at 18:31 ---------- Poprzedni post napisany at 18:31 ----------

a generalnie jest zalecane puszka na felgę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzisiaj kończyłem swoją nierówną walkę z dipem.

mugeha4u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe kiedy i czy wogóle napiszesz, dip odchodzi przy migaczach, przy listwach drzwiowych, klamkach, przedniej tablicy rej. .... jestem ciekawy

BTW to gratulejszon, dałeś radę, teraz daj z bliska fotki czy faktura gładka czy są frędzle ew. kaszka

piszę serio w ramach ciekawości i porównania z pewnym moim projektem, jesteś mi to zlekka winien za wcześniejsze instrukcje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ny7u6uhy.jpg

ynudy2e6.jpg

mu5eqysa.jpg

atubypub.jpg

---------- Post dopisany at 00:51 ---------- Poprzedni post napisany at 00:41 ----------

Oj, Vario, nie wiem o co się czepiasz, już jak ostatnio pytałem i Twoja odpowiedź mnie zdziwiła. Oczywiście że napiszę.

Sam osobiście nie jestem zadowolony. Nigdy wcześniej auta nie malowałem, sprayowałem czy miałem jakikolwiek związek z tym.

To wszystko robiłem jako swój "domowy" projekt, w warunkach polowych, niestety.

Zabrakło dipa, pierwszy problem.

Nieumiejętność malowania, drugi problem.

Maszyna - BOSCH, jak to się obsługuje??? ;-)

I tak końcowy efekt. Dach, nie wyszedł, z bliska, szorstka powierzchnia. Nie wiem czy to farba się kończyła że się tak "zapyliło" czy coś innego.

Prawe przednie nadkole tak samo w na kawałku wyszło.

Do tego przy odklejaniu taśmy i całego dipa z miejsc gdzie siedzieć nie powinien.

4ysyrere.jpg

ega9a2aq.jpg

---------- Post dopisany at 00:53 ---------- Poprzedni post napisany at 00:51 ----------

Całość robiona na garażu znajomego, ogrzewany butlą gazową. Wilgotność powietrza duża. Więc pewnie to też robi swoje. Także przyznaję, warunki typowe, jak u "rysia w garażu". ;-)

---------- Post dopisany at 00:54 ---------- Poprzedni post napisany at 00:53 ----------

sy6agabe.jpg

---------- Post dopisany at 00:55 ---------- Poprzedni post napisany at 00:54 ----------

Z daleka robi efekt, ale z bliska, sam napiszę, lipa. Trzeba duuużo się nauczyć, pozmieniać.

---------- Post dopisany at 01:02 ---------- Poprzedni post napisany at 00:55 ----------

Odszedł mi tak sam z siebie na dole przy drzwiach, jak zasłaniają listwy drzwiowe. Przy otwarciu drzwi widać zadzioryz nie wiem czemu akurat tam sam z siebie nie przykleił sięz

Co do samego serwisu PLASTIDIP tu w Anglii, muszę stwierdzić, że chyba daleko w tyle. Cenowo, dużo taniej, ale nie ma dużego wyboru w kolorach a już o jakichś szkoleniach to można pomarzyć póki co.

O czymś zapomniałem?

Pasuje odpowiedź Vario? ;-) Dzięki wielkie za pomoc ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czepiam się, chcę tylko potwierdzić coś z czym ja też miałem problem, nie wiem czy problem w samym dipie czy w sposobie nakładania ... ot wymiana doświadczeń, nic więcej, mała prośba o komentarz po jakimś czasie użytkowania, czy dip odkleja się w miejscach o których pisałem

---------- Post dopisany at 00:08 ---------- Poprzedni post napisany at 00:04 ----------

jedno co mogę podpowiedzieć to tylne lampy powinny iść out, oklejenie szyb ok 1 cm dystansu od uszczelek

szorstka powierzchnia niestety mi też wyszła w pierwszym projekcie, szczególnie na środku dachu, teraz jest już o niebo lepiej, jak sam napisałeś, praktyka czyni mistrzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, jutro chyba złożę reklamację. Wspominałeś o sitku. Dzisiaj się przydało i to bardzo. Wczoraj po wymieszaniu pryskaniu, dużo syfków naleciało. Byłem pewny że to ja zdupcyłem, że coś z garażu naleciało. Ale dzisiaj odebrałem puszki i we dwóch dokładnie taki sam syf:

u5e7ysep.jpg

Nie wiem czy z tego zdjęcia coś widać, ale mam kilka. W samej puszcze od groma maleńkich patyczków czy jak to nazwać.

Wracając do samego efektu. Nie wiem czy wpływ ma też ten rozpuszczalnik, taulene który ja używałem. Czy może faktycznie jakbym dodał trochę nafty, tak jak wspominają czy benzyny ekstrakcyjnej to byłoby lepiej.

Jak rozmawiałem z chłopem, który mi przywiózł dipa, to potwierdził że ichniejszy rozpuszczalnik faktycznie drogi, że taulene można używać. A co do pistoletu to stwierdził że BOSCH taki sobie, że lepszy jest ten co oni sprzedają. Nie podejmowałem dyskusji z wiadomych względów.

Samo odklajanie, zdejmowanie folii. Chyba jednak lepiej to robić od razu, niż jak na drugi dzień, jak ja miałem.

Baranek zrobił się właśnie na środku dachu, hehe. Ciekawe.

Felgi pomalowane, nie było problemu, wyszły najlepiej ;-)

Ogólnie produkt całkiem niezły, ale naprawdę trzeba zrobić kilka autek i wiedzieć jak i co oklejać, machać gunem właściwie.

A ile autko musi schnąć nim wyjedzie??? Hahaahhaa

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schnąć powinno z 24h, felgi dipem to poezja ale im większa powierzchnia tym gorzej to ogarnąć, najlepiej robi się pionowe powierzchnie, poziome to jakaś masakra dlatego, że dip się odbija od powierzchni i może robić zapylenie, no cóż, na błędach się człowiek uczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doberek!

A ja się wczoraj jeszcze tak do snu zastanawiałem, czemu się ten misiek zrobił na dachu i na nadkolu. Teraz już wiem ;-/

Inna sprawa, że ten BOSCH na najmniejszj mocy daje całkiem spory dmuch i nie można go już skręcić.

Gość od dipa tu w Anglii, doradził ichniejszego spraya, że niby lepszy od tego BOSCHA:

http://plastidip.co.uk/eStore/index.cfm?Plastidip_Earlex_HV3500&stage=3&colour=Default&pid=PLD-0186

Ale z drugiej strony, pewnie że będzie polecał skoro sami sprzedają.

I zdziwił się, że kupuje bez ich rozpuszczalnika. Ale powiedziałem mu że za drogi i używam taulene, to powiedział że spoko...

Muszę dokupić jaką małą ilość i podolewać w miejscach gdzie mi odeszło jak odrywałem, bo to chyba idzie naprawić?

---------- Post dopisany at 11:17 ---------- Poprzedni post napisany at 10:13 ----------

IMG_3230.jpg IMG_3234.jpg

IMG_3237.jpg IMG_3238.jpg

Tak jak pisałem wcześniej. Z daleka prezentuje się bardzo ładnie, ale diabeł tkwi w szczegółach, tu niestety nie w pozytywnym sensie :grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie się prezentuje na zdjęciach :) gratki odwagi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doberek!

Inna sprawa, że ten BOSCH na najmniejszj mocy daje całkiem spory dmuch i nie można go już skręcić.

Nieźle Ci to wyszło jak na pierwszy raz. Ja czekam na ocieplenie i zabieram się za swoje Q7 :) Bedzie biały mat. Materiał + Bosch już czekają.

Widząc jednak co się dzieje u Ciebie przy światłach zdecyduję się chyba na ich demontaż przed malowaniem. Szczególnie, że w Q7 to chwila moment.

Czy możesz podpowiedzieć jakie ustawienia Boscha przyjąłeś w końcu za optymalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle. Ja czekam na ocieplenie i zabieram się za swoję Q7 :) Będzie biały mat. Materiał + Bosh już czekają.

No kupa roboty, dla niewprawnego. Myślę, że za drugim razem inaczej będę działał z oklejaniem.

Poza tym jakoś nie jestem przekonany do tego Boscha. Jak oglądam filmiki z ichniejszym sprayem jak ładnie pryska to przy tym Boschu to niebo a ziemia.

Ja na samym silniku ustawione miałem na minimum, czyli jak tylko się załączy. A pistolet na szeroki strumień, odkręcone tak nie dużo od zamkniętego całkowicie. I tam jeszcze do ustawienia przycisk, blokada, jak głęboko ma wchodzić (otwierać dysze).

Trzeba to jakoś pewnie ustawić by było idealnie, mnie się chyba nie udało :grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz też trochę inny materiał. W Polsce dostajemy zmieszany produkt, gotowy do użycia. Pewnie inaczej będe musiał ustawić pistolet i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...