Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Urwany wąż


luknewa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem z klimatyzacja. Odkad kupilem auto mam urwanego weza od klimatyzacji ktory znajduje sie pod autem i idzie od sprezarki do chłodnicy przez co oczywiscie klimatyzacja nie dziala (mam nadzieje ze tylko przez to:) ) Zauwazylem ze ciezko jest kupic takiego weza poniewaz moj ma na koncach normalne nakretki na klucz. Druga sprawa to taka iz slyszalem ze moze byc ciezko odkrecic tego weza bo latwo mozna uszkodzic gwint na chlodnicy badz sprezarce. Czy ktos z was dorabial takiego weza? Slyszalem ze sa zaklady ktore moga mi go dorobic musialbym wykrecic go najbezpieczniej z chlodnica i sprezarka. Co o tym wszystkim sadzicie? Robil to ktos badz ma moze takiego weza do sprzedania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim przy[adku jak twoj nalezy tylko podnisc auto odkrecic ten waz od kompresora tak aby mozna go było przeciac po obu stronach pare cm od niesczelnosci a potem połaczyc zakówka w ktróa wkłada sie jeden koniec weza a w drugi koniec drugi koniec weza potem sie je zaciska prasa hurdauliczna i to wszystko to kosztuje u mne 80 zł. Nic wiecej:Dpodjedz do zakładu który sie zna a jak ktos chce wszystko demontowac to jakis bezsens.co innego jezeli nie ma miejsca.ale nie wiem co oni chca tobie zrobic.Zrob tak jak napisałem a bedziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to waz czy rurka jest walnieta bo troche juz sie zgubiłem:D dał bys fotke to bym ci powiedział:DAle wszystko da sie zrobic tylko trzeba kolego umiec i wiedziec co sie robi.Daj fotke to powiem co trzeba zrobic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wykrec go, daj go do warsztatu z klima i wymienia waz wraz z nowym okuciem, tylko nakretki stare zostaja...ja tak zrobilem bo przy dokrecaniu oslony silnika wkrecilem sobie srubke w weza i klima uszla heh koszt 100pln w gliwicach... Ps. Przy chlodnicy ostroznie odkrecaj bo ori jest to takjakby sprasoowane i nieodkrecalne czesto gwint pada, badz ma luzy, ale to po wymianie sprawdza ci czy trzyma cisnienie waz...pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zdemontowac rurke całkowicie i wtedy trzeba bedzie dorobic wstawke bo tak na aucie to nie pojdzie skoro sama ryrka na zagieciu jest peknieta.Musisz zdemontowac rurke i wtedy dac gosciowi od klimy aby tam zadziałal i zrobił jak nalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare razy slyszalem ze lepiej tego weza nie ruszac bo sie urywa gwint na chlodnicy badz osuszaczu. Nie mialem ostatnio czasu zeby z tym zjchac do jakiegos warsztatu a na allegro takiego weza ciezko znalesc co moze byc potwierdzeniem ze jego wykrecenie moze byc niemozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare razy slyszalem ze lepiej tego weza nie ruszac bo sie urywa gwint na chlodnicy badz osuszaczu. Nie mialem ostatnio czasu zeby z tym zjchac do jakiegos warsztatu a na allegro takiego weza ciezko znalesc co moze byc potwierdzeniem ze jego wykrecenie moze byc niemozliwe.

Kolego wszystko ci napisalismy, na allegro nie kupisz bo nikomu niechce sie bawic w odkrecanie wola uciac, ty albo kup nowy z chlodnica albo wykrec, jak popiescisz to i wykrecisz, normalnie daj swoj do okucia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego tak zgadza sie ze te ryury odkreca sie ciezko.To wszystko zalezy od tego w jakim sa stanie.Jedne ida lekko a drugie rwa gwint.I tak musisz to zrobic i tak takze sproboj albo poczekaj na mechanika niech sam to zrobi jak sie nie czujesz na siłach.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli układ był rozszczelniony ,to kolege czeka więcej nakrętek do rozkręcenia ,bo do wymiany jest także osuszacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś że masz urwane węże ,czyli klima jest rozszczelniona .

Cytuje z jakiegoś forum klimtyzacji :

Filtr osuszający został zaprojektowany w taki sposób aby pochłaniać wilgoć już od chwili jego rozhermetyzowania.

Na czas transportu i magazynowania osuszacze napełniane są azotem i zachowują swoje własności.

Jeżeli w wyniku niewiedzy lub zaniedbania pozostawimy otwarty osuszacz choćby na 20-30 min przed jego montażem

to niestety jest on już bezużyteczny i nie zabezpiecza układu w sposób właściwy!

Ta sama zasada dotyczy osuszaczy niewymienionych w układach, które były rozszczelnione

(np. podczas naprawy sprężarki czy wymiany skraplacza).

Możliwości chłonne odwadniacza są ograniczone i po zaabsorbowaniu maksymalnej objętości wody nie jest on w stanie chronić czynnika przed wilgocią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździsz długo na rozszczelnionym układzie to może Cię czekać gruba sprawa, wilgoć bardzo źle działa na sprężarkę, w skutek czego może być i ona do wymiany a co za tym idzie osuszacz, skraplacz i płukanie układu. Ale nie ładując się w koszty bo mowa o wężu ja miałem identycznie przełamany tyle że to ekspresowo zrobiłem. Ja nadciąłem nakrętkę węża przy chłodnicy klimy ale tak aby nie uszkodzić gwintu w efekcie bez problemu się odkręca. Akurat wkładałem wąż od Passata bo jest praktycznie identyczny, ale potem byłem w zakładzie i koleś dorabiał to zapłacił za taki wąż 60zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździsz długo na rozszczelnionym układzie to może Cię czekać gruba sprawa, wilgoć bardzo źle działa na sprężarkę, w skutek czego może być i ona do wymiany a co za tym idzie osuszacz, skraplacz i płukanie układu. Ale nie ładując się w koszty bo mowa o wężu ja miałem identycznie przełamany tyle że to ekspresowo zrobiłem. Ja nadciąłem nakrętkę węża przy chłodnicy klimy ale tak aby nie uszkodzić gwintu w efekcie bez problemu się odkręca. Akurat wkładałem wąż od Passata bo jest praktycznie identyczny, ale potem byłem w zakładzie i koleś dorabiał to zapłacił za taki wąż 60zł.

Zrobilem wczesniej tak jak napisales, ucielem nakretke weza boszem i go zdjelem. Teraz nie moge znalesc takiego na allegro. W jednym sklepie bylem to mi powiedzial zebym pytal w serwisie (ciekawe ile beda chcieli za takiego nowego węża)? Mam auto od 3 miesiecy i kupilem z urwanym wężem czy myslicie ze kompresor mogl juz pasć? Jak mam wylozyc 1000 zł to wole tego nawet nie ruszac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu macie dane do serwisu co mi wymienil waz od klimy na nowa gume z okuciem w gliwicach do teraz trzyma super:banan:

Firma Sadło Chłodnice Zygmunt Sadło - Sośnicowice, Powstańców 6 - mapa Polski, baza firm - Zumi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod posta bo sam to teraz przerabiam, mi chłodnica klimy poszła na wężu serwisowym i przy odkrecaniu zniszyłem gwint jednego z przewodu (chłodnica- sprezarka) kupiłem nowa chłodnice i udało mi sie zdobyc nowy wąż w cenie 130zł lub 260zł. Ogólnie temat gwintów jest cieżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dales za dorobienie takiego weza do gliwic mam troche daleko. W serwisie i w sklepie za takiego weza zaspiewali 700 zł:shock3:

cos kolo + - 120zl robilem to rok temu i trzyma do dzis:wink: zadzwon tam i mozesz im wyslac kurierem czy PP....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod posta bo sam to teraz przerabiam, mi chłodnica klimy poszła na wężu serwisowym i przy odkrecaniu zniszyłem gwint jednego z przewodu (chłodnica- sprezarka) kupiłem nowa chłodnice i udało mi sie zdobyc nowy wąż w cenie 130zł lub 260zł. Ogólnie temat gwintów jest cieżki.

A gdzie kupiles tego nowego weza? Bo ja w sklepie pytalem to chcieli 700 zł !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...