Skocz do zawartości
IGNOROWANY

JBL Infinity czy ktoś miał z tym do czynienia ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam sie nad kupnem takich głosniczkow, zalezy mi na dosc głośnym brzmieniu i przede wszystkim jakosci a słyszalem ze jakosc jest niezła przy nich, prosze o rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem 16cm owalne w media cos po 350 zl i nie wiem czy to jest warte tych pieniedzy ( 100W RMS, 300 W Max)[br]Dopisany: 08 Maj 2008, 18:38 _________________________________________________nie pamietam dokładnej nazwy modelu ale koles w media markcie strasznie je zachwalał, mowil ze brac tylko te[br]Dopisany: 08 Maj 2008, 18:40 _________________________________________________Chodzi mi ogólnie o tą marke czy jest godna uwagi i o te serie Infinity?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam sie juz przekonales w MM jest jak najbardziej godna polecenia :wink4: ale ciezko jest znalezc MM gdzie JBL nie jest polecany. Skoro ktos poleca tylko jedna marke i jeden produkt to ma niewielkie doswiadczenie w branzy car audio. Wydaje mi sie ze masz do wyboru : albo jakosc dzwieku albo JBL o ktorych wspominasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam glosniki JBL'a 6x9 i wzmacniacz i subwoofer tez JBL... to jest tak ze na JBL'a trzeba troche wydac ale sie oplaca. Te JBL z nizszej półki sa srednie. Jezeli chodzi Ci o jakosc dzwieku to warto. Na eBay mozesz kupic je o wiele taniej. JBL Decade 6x9 graja poprostu cudnie i jak dla mnie Hertz albo Helix sie nie umywaja bo porownywalem je wiele razy. Hertz vs Helix vs JBL vs Infinity vs Magnat =

1. JBL

2. Infinity

3. Magnat

4. Helix

5. Hertz

Hertz przewyzszal jedynie barwą i bardzo glebokimi srednimi tonami jednak JBL i Infinity maja tak piękną góre i dół ze rekompensują nimi te srednie tony. Jezeli chodzi o zestawy odseparowane to zdecydowanie inaczej to sie plasuje:

1. Infinity

2. Helix

3. JBL i Hertz

5. Magnat

te JBLe ktore testowalem odbiegaly jednak od reszty ale infinty pokazaly klase no minimalnie gorzej Helix, ale Hertz i JBL byly zdecydowanie gorsze, Hertzom brakuje góry, nawet Magnaty mialy lepszą natomiast JBLom brakowalo barwy, ale slyszalem zestaw odseparowany JBLa ktory byl w prawdze drozszy o jakies 300zl i bylo poprostu rewelacyjnie. Jezeli chcesz kupic odseparowany zestaw to bierz infinity (na allegro gosciu o nicku "cyta" ma bardzo tanio sprzet JBLa i Infinity) mozna zaoszczedzic nawet do 1000zl. Napewno wiele osob nie bedzie sie zgadzalo z tym co napisalem bo ja tez zawsze twierdzilem ze JBL i Magnat to firmy dla drechow ale sie niezle przejechalem :D pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie kolego sporo napisaleś i troche mi przybliżyłes mniej więcej o co chodzi bo w sprzęcie audio nie siedze za długo :tongue4:, chyba zdecyduje sie na Infinity jakies porządniejsze,ale ciekaw jestem tych JBL Decade o których pisałes :wink4:, strzałka i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam glosniki JBL'a 6x9 i wzmacniacz i subwoofer tez JBL... to jest tak ze na JBL'a trzeba troche wydac ale sie oplaca. Te JBL z nizszej półki sa srednie. Jezeli chodzi Ci o jakosc dzwieku to warto. Na eBay mozesz kupic je o wiele taniej. JBL Decade 6x9 graja poprostu cudnie i jak dla mnie Hertz albo Helix sie nie umywaja bo porownywalem je wiele razy. Hertz vs Helix vs JBL vs Infinity vs Magnat =

1. JBL

2. Infinity

3. Magnat

4. Helix

5. Hertz

Hertz przewyzszal jedynie barwą i bardzo glebokimi srednimi tonami jednak JBL i Infinity maja tak piękną góre i dół ze rekompensują nimi te srednie tony. Jezeli chodzi o zestawy odseparowane to zdecydowanie inaczej to sie plasuje:

1. Infinity

2. Helix

3. JBL i Hertz

5. Magnat

te JBLe ktore testowalem odbiegaly jednak od reszty ale infinty pokazaly klase no minimalnie gorzej Helix, ale Hertz i JBL byly zdecydowanie gorsze, Hertzom brakuje góry, nawet Magnaty mialy lepszą natomiast JBLom brakowalo barwy, ale slyszalem zestaw odseparowany JBLa ktory byl w prawdze drozszy o jakies 300zl i bylo poprostu rewelacyjnie. Jezeli chcesz kupic odseparowany zestaw to biesz infinity (na allegro gosciu o nicku "cyta" ma bardzo tanio sprzet JBLa i Infinity) mozna zaoszczedzic nawet do 1000zl. Napewno wiele osob nie bedzie sie zgadzalo z tym co napisalem bo ja tez zawsze twierdzilem ze JBL i Magnat to firmy dla drechow ale sie niezle przejechalem :D pozdrawiam

Z calym szacunkiem dla Twojej osoby musze niestety napisac ze wiekszego zbioru pomylek dawno nie czytalem. Jestes pewny ze wszystkie opisy dzwieku odnosily sie do wlasciwych firm i zestawow ? Jak mozna pisac ze JBL graja cudnie i pozostale firmy "nie umywaja sie" skoro wieeeelu ludzi ma zupelnie odmienne opinie ? Pozostalych omylek, ciekawostek, nowych teorii nawet nie bede prostowal bo jest tego poprostu zbyt wiele i nie mozna tego usprawiedliwic subiektywnym odczuciem.

Natomiast jestem zainteresowany kupnem sprzetu JBL i Infinity o ktorym mowa w postach ( czyli przedzial cenowy ok 350zl ) od osoby zajmujacej sie tym na all.... Dokladnie chodzi mi o podobny zestaw glosnikowy . W koncu nie zawsze trafia sie okazja zakupu glosnikow w granicach 350zl i zaoszczdzeniu przy tym nawet 1000 zl :wink4: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisalem to sa wlasnie moje osobiste odczucia. Wiem co ludzie pisza na forach i ze Hertz i Helix to ulubiency i dlatego postanowilem to sprawdzic. Nie zawsze parametry wypisywane przez producentow znajduja odzwierciedlenie w odsluchu danego typu muzyki. Ja slucham muzyki electronicznej i przy takiej wlasnie odsluchiwalem te glosniki. Jezeli jestes innego zdania to spoko ale nie pisz ze to sa pomylki. Pozdrawiam

P.S. a jezeli nie wierzysz ze mozna zaszczedzic nawet 1000 zl to spojrz na cene JBL W12 GTI na stronie producenta i na all... u tego wlasnie kolesia :D [br]Dopisany: 12 Czerwiec 2008, 18:33_________________________________________________Troche pozno na to ale "niestety" doszlo do pomylki. To co napisalem wczesniej to jest poprostu stek bzdur... az glupio sie przyznac ale odsluchiwalem jeszcze raz "świeżą" partie glośniczków i niewiem jak to mozliwe ale przy wczesniejszym odsluchu poprostu musialy glosniki jakos zle dzialac albo poprostu musialy byc juz tak dojechane. Tak wiec Helix i Hertz bije na glowe JBL i infinity :D tak wiec niewiem jak wy ale ja kupuje Helixy na przod i potrzebuje jakis dobry namiar na osoby niedaleko gdanska zajmujace sie tym bo ja niestety nie dysponuje nawet garazem na tyle duzym zeby moc montowac a chce zrobic to jak najbardziej profesjonalnie (maty bitumiczne, dystansy, wymiana kabli itd) tak wiec jezeli ktos posiada namiary to poprosze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...