Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 dpf mechanik proponuje czyszczenie czy tak się da


estor

Rekomendowane odpowiedzi

nie ma kontrolki bo zgasła , chodzi bardziej o to czy idzie wypalić nagromadzenie masy zanieczyszczeń które mam 60g? i które się nie zmioejsza przez wypalanie !

sprawdziłem masa zanieczyszczeń z kanału 68 i mam 60 o to mi chodzi.

i czy to wpływa na to ze następują czestrze wypalania co 200km , widzę to po wyższych obrotach.

Masa popiołu, czy jak to określacie zanieczyszczeń jest czysto obliczaną wartością przez sterownik silnika. Podczas regeneracji sadza się wypala - pozostaje popiół, który odkłada się w filtrze i przy tym samym zmniejszając pojemność samego filtra co owocuje szybszym zapełnieniem filtra i częstszą potrzebą regeneracji/wypalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jest to upierdliwe ze podjeżdzasz pod domu a on właśnie w tym momencie inicjuj podwyższa obroty i daje dawkę i musze sie cofać i jechać w trase.

Wiec dlatego dobrze byloby sie zastanowic na tym co pisza koledzy. Czyli na calkowitym usunieciu DPF.

Poczytaj jeszcze ten link...

DYNOSOFT - Usuwanie filtrów DPF FAP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle intensywnie :) na tym najbliżej w tym momencie mam do nich WSTR Wojciech Sarnowski - chiptuning, hamownia, serwis, tuning, usuwanie DPF i FAP pytanie czy ktoś coś o tej firmie wie.

Nie znam tej firmy osobiscie. Ale mysle ze mozesz smialo do nich jechac...

Usuniecie DPF w Audi, to nie tuning w Porsche, a oni to robia.

Ale moze jeszcze ktos Ci cos doradzi.

Pozdrawiam

PS. Znalazlam jeszcze cos takiego....

Problemy z Filtrem Cząstek Stałych DPF - Co zrobić z Filtrem Cząstek Stałych? Zapchany Filtr Cząstek Stałych - Czyszczenie Filtra Cząstek Stałych. Regeneracja Filtra Cząstek Stałych - Forte DPF Cleaner and Regenerator - wypalanie Filtra Cząstek Stały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...