Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

2.0 dpf mechanik proponuje czyszczenie czy tak się da

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam, jako ze jeźdze tylko po mieście dopadł mnie problem dpf. a6 2.0 tdi przeb. 168K 2007/2008

drugi raz w przeciągu 2,5 miesiąca pokazał mi sie dpf do wypalania.

zapalił sie przy 20,5 % zapełnienie .

czy możliwe ze mechanik przy pomocy chemii jest wstanie to wypalić wyczyścić,

Opublikowano

A nie lepiej dołożyć drugie 500 i programowo wywalić to i mieć spokój do konca życia?

Pozdro

ZC

Opublikowano
  • Autor

przez to sie pytam :) w sumie to zakładam jazdę autem 1-1,5 rok pytanie czy takie czyszczenie cos daje i ktoś ma o tym wiedze czy to doraźne czy starcza na dłuższy czaS

Opublikowano

Podobno usunięcie dpf nie jest do końca legalne, ale kto to sprawdzi w praktyce. Nikt się przecież nie położy z lupą pod autem...

Opublikowano
Podobno usunięcie dpf nie jest do końca legalne, ale kto to sprawdzi w praktyce. Nikt się przecież nie położy z lupą pod autem...

Tak samo w przypadku katalizatorów.... Kolego usuwaj tego DPF-a mechanicznie i programowo.

Opublikowano

a co będzie gdy niemiecka policja wykona test spalin?

Opublikowano
  • Autor

czy jest ktoś kto ma wiedzę i doświadczenie czy czyszczenie takowe jest możliwe i skuteczne?

Opublikowano
a co będzie gdy niemiecka policja wykona test spalin?

Pierwsze słyszę o takim badaniu.. no chyba że ktoś jedzie 20letnim trupem.

Opublikowano
  • Autor

na wycięcie mam ofertę za 799 i 1299 zł duża rozpiętość i nie wiem czy tańsza jest gorsza czy po prostu przy drugiej wiecej zarabiają. firmy tuningowe z poznania nawet znane .

to już wole zostawić to jak jest bo to nie problem tylko moje wymysły

Opublikowano
na wycięcie mam ofertę za 799 i 1299 zł duża rozpiętość i nie wiem czy tańsza jest gorsza czy po prostu przy drugiej wiecej zarabiają. firmy tuningowe z poznania nawet znane .

Jakbyś miał uzupełniony profil łatwiej byłoby pomóc a tak to trzeba z fusów wróżyć z jakiego miejsca w PL jesteś.:facepalm:

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

nie normalnie sie wypala , poziom sadzy stały jest a poziom zanieczyszczeń jak dojdzie do 40-45% to załącz sie wypalanie poprzez zwiększoną dawkę na wtryskach itp tyle ze to jest co 200-250 km

Opublikowano

Pasuje dobrze go przegonić :wink: może twój styl jazdy jest nieodpowiedni i dlatego świeci kontrolka DPF-a .

Na jakim oleju to jeżdzi (-ło) ?

Opublikowano
  • Autor

nie ma kontrolki bo zgasła a wypalanie następują same co 200-300km , widzę to po wyższych obrotach.

Opublikowano

a może ty mu przerywasz wypalanie a jak odpalisz silnik to poziom jest mniejszy od tego przy którym inicjuje sie wypalanie i masz tak w kółko, spróbuj zainicjować VAGiem i wypalić może wypali się wszystko a kosztuje cie to trochę czasu i paliwa.

Opublikowano
  • Autor

jak zwykle pewnie wymyślam

Opublikowano

mój kolega regenerował filtr w Citroenie i to było wycięcie i włożenie do jakiegoś preparatu z około 1500zł o innych opcjach nie słyszłem.

ale gogle znalazło mi coś takiego Czyszczenie filtra cząstek stałych (DPF) - Dixi-Car - Autoryzowany dealer firmy OPEL

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.