Skocz do zawartości
IGNOROWANY

otwarte szyby


yeti_1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Słuchajcie czy jest taka funkcja w naszych audi A4 B8, że wszystkie szyby (4 szt.) otworzyły się prawie do połowy bez kluczyka w stacyjce???

Wczoraj wychodzę sobie z pracy na parking przed biurem a tu widzę, że moje A4 ma otwarte wszystkie szyby do połowy???? któryś z dowcipnych kolegów lub koleżanek nawrzucał dla jaj do środka pocięte w niszczarce dokumenty. Jakież było moje zdziwienie!!!!

Być może przycisnąłem coś na pilocie (jakaś kombinacja przycisków) i uruchomiłem jakąś funkcję o której nie wiem. Nie pamiętam też czy go w ogóle zamknąłem.

Sprawdzając dzisiaj rano czy da się otworzyć jakiekolwiek szybę bez kluczyka przy otwartym samochodzie a tu zonk, nic nie chodzi, żadna szyba.

Kiedyś u w seacie toledo mojego ojca była tzw. funkcja wietrzenia, wkładało się kluczyk w zamek drzwi przekręcało maksymalnie w lewo i wszystkie 4 szyby otwierały się na raz.

Być może i u mnie jest coś takiego, ale dostępne z pilota?? Nie wiem??

Czy któryś z szanownych kolegów miał taki przypadek??

Tak do końca sam jeszcze nie rozgryzłem prawdopodobnie wielu funkcji, które są w mojej a4 dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema jak przytrzymasz otwieranie drzwi na pilocie to zaczną się otwierać również szyby .Tak samo można je zamknąć trzymając przycisk zamykania i tyle z cudów ,musisz być w miarę blisko auto bo działa z określonej odległości.Również można otworzyć szybki wkładając kluczyk do zamka drzwi przekręcić i przytrzymać w tej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki,

a więc moje audi również posiada tzw. funkcję wietrzenia o której nie wiedziałem, i nie wiedziałem jak ją uruchomić

dzięki za szybką podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tylko możliwośc domykania szyb z kluczyka trzymająć dłuzej przycisk .

---------- Post dopisany at 08:13 ---------- Poprzedni post napisany at 08:10 ----------

Wielkie dzięki,

a więc moje audi również posiada tzw. funkcję wietrzenia o której nie wiedziałem, i nie wiedziałem jak ją uruchomić

dzięki za szybką podpowiedź.

W B8 jest funkcja wentylacji auta ale są w nią wyposażone bardziej bogate wersje :wink: .

Jakie masz MMI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekałam właśnie na twoją opinię kolego wrclaguna!!!

MMI 2G Kolor, FIS kolor, jest to wersja Ambiente, raczej dobrze wyposażona, ale nie ma fabrycznego alarmu z czujnikami przechyłu itp, jest tylko centralny z pilota

jakim cudem te szyby się otworzyły, jeśli miałbym tylko domykanie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie wentylacja jest jako dodatkowa opcja razem z webastem , aby ją uruchomić VCDSem potrzebujesz zmienić kodowanie w sterownikach .

[07 - Head Control]

[Adaptacja - 10] -> Kanał 11 dodać 64 do istniejącej wartości

póżniej Restart MMI .

[08 - Auto HVAC]

[Kodowanie - 07] -> Long Coding Helper -> Bajt 1 Bit 3 zmiana z 0 na 1

Wentylacja będzie działać ale niestety będą błedy :kwasny:

Jezeli chodzi o szybki to przeprowadż tą procedure : wciśnij przyciski szyb aby poszły do góry i przytrzymaj parę sekund, wtedy sterowniki zapamiętają ustawienia.

Po tej Adaptacji powinno być wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...