Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sensor oil żółta kontrolka


audi_radek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie sprawa wygląda tak, po nocy w obwite opady deszczu chociaż nie wiem czy to ma znaczenie po uruchomieniu po o 20 sekundach zapaliła się żółta kontrolka (żółta oliwiarka z napisem SENSOR) + sygnał dźwiękowy, oczywiście już nie zgasła. Przy każdym uruchomieniu się zapala, po skasowaniu błędu kompem, lub po odpięciu klemy akumulatora znika... jednak po 20 sek się zapala. Hmm z instrukcji oraz odczytu z kompa... "uszkodzony czujnik oleju" (zwarcie do plusa itp...) Po przeszukaniu forum i google dowiedziałem się, że u części posiadaczy audi pomogło pomajtanie kablami i wtyczką, a u części mechanicy rozebrali pól silnika i pół samochodu, włącznie z założeniem nowego czujnika i problem dalej nie ustał...

Panowie prośba do Was... autko to a4 b6 2002 rok silnik AVB

1. gdzie dokładnie jest ten czujnik, jak się nazywa, numer cześci.. może cena? jak ktoś się orientuję

2. postaram się, znaleźć jakiś kanał, podnośnik (bo już wyczytałem że to pod misą olejową) i obadać złącze, wtyczkę oraz kabelki...

3. jeśli nie będzie reakcji wymienię czujnik...

4. ma ktoś może jakieś skrypty obrazki/ itp jak to wymontować/ jakiś manual, bądź link do tematu w którym ktoś taką operację opisuje.

Byłbym wdzięczny, za jakieś porady, numer czujnika, a może ktoś miał podobny problem i okazało się że to coś innego...

PS> może ktoś ma zaprzyjaźniony/ dobry/ godny polecenia/ warsztat diesla w Białymstoku.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w misce olejowej,

byc moze uszkodzona jest zlaczka lub przedowy i lapie wilgoc.

jaki jest blad? zwarcie do plus czy masy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki jest blad? zwarcie do plus czy masy?

a jest różnica? programy to rozróżniają? hmm to muszę jeszcze raz skombinować kompa z kablem i sprawdzić...

---------- Post dopisany at 20:48 ---------- Poprzedni post napisany at 20:48 ----------

---------- Post dopisany at 21:33 ---------- Poprzedni post napisany at 20:48 ----------

może ktoś w etce spr numer tego czujnika....z góry dzięki

---------- Post dopisany at 21:33 ---------- Poprzedni post napisany at 21:33 ----------

może ktoś w etce spr numer tego czujnika....z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roznica jest taka ze przyczyna moze byc albo uszkodzenie czujnika albo wiazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej link gdzie koleś miał bardzo podobny problem. U niego wystarczyło przedmuchać wtyczkę od czujnika sprężonym powietrzem i problem zniknął:wink:

http://audi.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=129736

Nie jestem na 100% pewien czy dokładnie o ten czujnik chodzi:

http://moto.money.pl/czesci/czujnik-poziomu-oleju-audi-a4-b6-11-00-11-04-i4915.html

więc niech koledzy potwierdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba u mnie coś innego "nawaliło" bądź zamokło, a więc tak... po dniu w którym paliła się kontrolka żółta z napisem sensor, nastała noc (czujnik nie był ruszany, nic z autem nie robione bo mechanik nie miał czasu..) rano ku mojemu zdziwieniu "naprawiło się" tzn na wyświetlaczu nie zapala się kontrolka wszystko jakby ok, tylko... jako że odłączałem klemę od akumulatora i skasowałem datę i godzinę, nie mogę jej ustawić.. tzn trzy przyciski z lewej strony, mode - + nie reagują... wciskam ale ani data ani czas nie ustawia się, ponowne odłączenie aku nic nie zmienia, jak ruszyłem w trasę to się okazało że wskazówka od prędkościomierza wariuję tzn nie działa płynie tylko podskakuję, jadąc np z prędkością 60km/h wskazówka skacze między 50 a 70 km/h. Wskazówka skakała prawie jak w starym polonezie czy coś... hmm reszta zegarów jakby ok, ponowne uruchamianie silnika nic nie pomagało, ale po przejechaniu ok 50 kilometrów nagę się naprawiło i predkościomerz działa jakby niormalnie/płynnie. Zostało tylko to ustawianie daty i zegara - brak reakcji przycisków, te trzy po prawej przyciski działają...

Chyba się coś gdzieś zalało, namokło itp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...