Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowy termostat nowy czujnik temperatury cieczy i wskazówka staje przed 90C


damage

Rekomendowane odpowiedzi

Jak podjeżdżam pod górke wskakuje na 90 potem powrót przed 90 C na vagu pokazuje 84.6 stopni, z tym,że jak silnik przekroczy 3000 obrotów to spada do 70 C

Znacie może antidotum na tego typu sprawe???

3000 obrotów i momentalnie spada temperatura na 70C w oczach leci w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo...czujnik z ASO termostat wahler. Lewy wiatrak non-stop na pelnych obrotach. Na postoju temp. dochodzi do 90 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podjeżdżam pod górke wskakuje na 90 potem powrót przed 90 C na vagu pokazuje 84.6 stopni, z tym,że jak silnik przekroczy 3000 obrotów to spada do 70 C

Znacie może antidotum na tego typu sprawe???

3000 obrotów i momentalnie spada temperatura na 70C w oczach leci w dół.

Znalazłeś przyczynę, bo mam podobnie?

U mnie silnik osiąga temperaturę 90 i po chwili wskazówka spada na około 70*. Po mieście prawie cały czas ma 90, a jak wyjadę poza miasto to spada nawet do 70.
Termostat i czujnik wymienione i nic to nie dało, a efekt dalej taki sam. Nie chcę już dalej pchać się w niepotrzebne koszta.
Co może być jeszcze przyczyna? Jak zjadę na pobocze, zgaszę silnik i odpalę to zazwyczaj wskazówka wchodzi na 90 i znów spada dosyć szybko do 70. Jakieś pomysły co jeszcze sprawdzić? może jakiś kabelek się przerwał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro termostaty macie wymienione to sprawdźcie czy na pewno działają jak trzeba, mianowicie czy za wcześnie się nie otwierają bo z objawów które opisuje tak to właśnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...