Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapach octu/silikonu bo odpaleniu auta, gdy jest ciepło


a4fan3m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Strasznie mi smierdzi octem kilka minut po odpaleniu auta. Jak postoi troche na goracym powietrzu to jest masakra :) mozna sie udusic :)

Klime odgrzybialem 2 tygodnie temu w zwiazku z tym smordem: pierw ultradzwiekoa metoda (zostalo troche zapachu), potem ozon i wymiana filtra. Zapach zniknal na kilka dni (ale bylo tez chlodniej, a im cieplej na dworzu tym bardziej smierdzi) aby powrocic z podwójna mocą :)

co z tym moge zrobic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem , tylko że u mnie odczuwa się to odrazu jak tylko załączy się nawiew zimnego powietrza i jak ruszy klima... nawet jak jest zimno na zewnątrz. Ma ktoś na to jakąś radę? Ozonowanie mało pomaga :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tak śmierdziało miesiąc temu.

Pojechałem do szpeca od klimy i zrobił odgrzybianie jakimś "szpitalnym " czynnikiem oraz ozonowanie.

Pomogło nie śmierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć schowek, po lewej masz zaślepkę na parownik, spryskaj go jakąć chemią myjącą na ostro typu cilit bang itp, zaślep włącz dmuchawę na pół mocy jak zacznie dmuchać to otworzy się klapka z prawej strony i tam też jedziesz z płynem, nie ma bata żeby później śmierdziało tylko nie żałuj chemii:wink: Filtr przeciwpyłkowy też zobacz w jakim jest stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on ma inny problem mianowicie śmierdzi ale nie z parownika klimy tylko z nagrzewnicy (po właczeniu zapłonu juz zaczyna zmierdzieć a gdy ruszy klima to w jakimś stopniu ustaje czy nie tak ???) zeby sie dobrać tam gdzie trzeba najlepiej rozbierz schowek, nastepnie znajdziesz gumowa zaślepke z rączka koło silniczów klap pociągniesz ja i w dali ujrzysz po prawej parownik klimy aleee to nie jest to czego szukamy, szukamy nagrzewnicy ona znajduje sie w tym samym otworze ale po lewej stronie niewidoczna okiem tylko wymacalna palcem po zgięciu w lewą strone ale po ustawieniu temperatu na klimatroniku powyżej 24stopni w innym przypadku jest ona zasłonieta klapką Kup preperat w spray do odgrzybiania klim ale nie w formie piany/pianki/pianeczki tylko bezbarwą ciecz polecam to i nie jest zadna reklama tylko naprawde dobry środek "PREPARAT DO DEZYNFEKCJI KLIMATYZACJI- WURTH" i tak jak mówilem temperature daj na 25 stopni wkładasz rureczke od preparatu w otwór i kieruj ja w lewą strone i pulsacyjnie dawkuj 5 razy i 5 min odczekaj aby nie za duzo by zdołało odparowac i znowu 5 razy tem dajesz na low i orazu mozesz dezynfekowac parownik klimy ktory jest po prawej stonie widoczny czynność mozesz powtórzyć pamietaj by nie przesadzać bo zbyt duza ilość i tak wyleje sie odpływem lepiej mniej a co jakiś czas ;) preparat starcza na 2 takie operacje moze mało ale jest skuteczny Powodzenia !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...