Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda z klimy nie odpływa. Pomocy !!


Skruszo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam problem a mianowicie nie odpływa mi woda z klimatyzacji. Nie ma tej wody ani pod samochodem ani po stronie pasażera. Gdy dostałem się do tej rurki spustowej to nią nic nie leci ani kropla wody tylko delikatny podmuch można było poczuć. Co mam teraz robić ? co rozebrać żeby dostać się wyżej no i gdzie może tkwić przyczyna. Może ktoś by się znalazł kto by się podjął tego tematu Przypuszczam że woda leje mi się gdzieś do autka bo pod samochodem nigdy nie ma plam po klimie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zimne dni bd znikome ilości kropelek ktore nawet nie zdołają kapnąc pod auto najlepiej jest to sprawdzić w ciepłe dni klima na low i odczekać 5 min jak nie kapie to dobierz sie do rurki(odpływ) rozepnij ja przy samym spodzie i sprężonym powietrzem dmuchnij w strone parownika by przetkać radze podłożyc miseczke

ps tylko dziwi mnie ze mówisz ze czuć podmuch powietrza z tej rurki jak by był zatkany to nie powinno nic lecieć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie i mnie to dziwi tak jak by gdzieś się odłączył może

---------- Post dopisany 01-06-2012 at 17:44 ---------- Poprzedni post napisany 25-05-2012 at 22:12 ----------

A powiedzcie mi jeszcze którędy ten wężyk biegnie ... tzn gdzie jest jego początek ? i jak się ewentualnie dobrać do tego miejsca ... no bo od spodu nic nie zrobię więc może jest szansa że gdzieś od góry znajdę przyczynę mojego problemu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy niezasmiece koledze watku ale niechce zakladac nowego tematu,wie moze ktos albo ma zdjecie od dolu auta gdzie znajduje sie ten odplyw od klimy??ja posiadam B7 ale przeciez to ta sama konstrukcja bylbym bardzo wdzieczny za zdjecie lub odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dołu to masz ten odpływ schowany za osłoną termiczną po prawej stronie auta. Powiem Ci że tej rurki nie zobaczysz bez rozbierania tych osłon ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnij Pan profil bo nie wiadomo o jakie autko chodzi, b5b6b7 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co szukać pod autem jak ona jest nad osłoną temiczna tak jak wspomniał Skruszo, szybciej jest rozebrać schowek pasażera (5 śrubek) odginasz wykładzine i wygłuszenie (trzeba troszke mocno wygiąć ale bez obaw nic sie nie roztarga) i masz odpływ na wieszchu rozpinasz gumową złączke i sprężonym powietrzem z jakimś węzykiem wtykasz i przetykasz odpływ 15 min i po bólu

Ps : tyczy sie b6/b7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wrzuci schemat z ELSY ?

Up. "Odgrzewam kotleta".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...