Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana wadliwej pompy


BartekTQ

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki proszę o pomoc bo nie wyrobie, siadła mi pompa od wspomagania kupiłem nową (znaczy się zamiennik) mechanik zamontował wyjechałem z zakładu a tu wycie takie że silnik diesla zakłóca wróciłem do mechanika powiedział że pompa jest wadliwa pojechałem do sklepu chłopaki zamówili mi ciut droższą dzisjaj mechanior zamontował wyjechałem z zakładu i jest powtórka z rozrywki. Kasuje mnie za wymiane a efektu brak jutro mam podjechać do niego mówi że wymieni płyn z zielonego na czerwony pytanie tylko czy cos to da. Gdzie jeszcze szukać przyczyny bo koleś rozkłada ręce.

Prosze pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz zielony korek na zbiorniku płynu wspomagania?

Jak tak, to czerwony płyn może uwalić uszczelnienia w maglu.

Druga sprawa to pompa.

U siebie wymieniałem ostatnio pompę i magla.

Nowa pompa od nowości nie działała prawidłowo - wyła i zapowietrzała układ.

Może masz kolejną pompę uwaloną.

Kolega z forum 5 razy pompę wymieniał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korek jest zielony ale czy taki był od nowości tego niewiem. Jakiś rok temu wymieniłem pompe na używaną i działała ponad rok teraz wysiadła wymieniłem na nową i jest lipa. Dwie pompy pod rząd i to innych firm to się tylko nie licznym chyba zdarza

---------- Post dopisany 26-05-2012 at 21:32 ---------- Poprzedni post napisany 25-05-2012 at 19:36 ----------

dzisjaj mechanik wymienil płyn na czerwony nic nie pomogło kupiłem używaną orginalną pompe (montaz we własnym zakresie żeby było taniej) niestety pompa nadal wyje choć mniej niz nowa. Czy problem może tkwić w maglownicy może jakiś przewód jest zatkany i niema odpowiedniego ciśnienia?

Co dalej robić?

---------- Post dopisany at 21:32 ---------- Poprzedni post napisany at 21:32 ----------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem może być uszkodzony wąż ciśnieniowy, brak siatki, zły płyn.

Kup w ASO płyn do wspomagania ok 40zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa się ustabilizowała teraz jest ok magiel sprawdzony też jest ok. Dzięki za odpowiedzi temat zamykam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczalnie mechanik nie odpowietrzył układu co nastąpiło samoczynnie ale ze strata dla trwałości pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcasz 3 śruby imbusowe z koła pasowego pompy.

Ściągasz pasek klinowy, odkręcasz przewody pompy, spuszczasz płyn wspomagania.

Odkręcasz 4 śruby imbusowe (chyba 8) na pompie.

Zakładasz nową, skręcasz.

Przed założeniem paska klinowego zalej układ nowym płynem i poruszaj kołem pasowym pompy, aby na sucho nie chodziła.

Nałuż pasek klinowy, odpowietrz układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierzesz klucz 15 nakładasz na rolkę napinacza naciągasz w lewą stronę i luzuje się cały pasek jak zrobisz to delikatnie to pasek nie spadnie z całości zrzuć tylko z pompy i puść naciągacz póżniej zrob tak samo tylko przed puszczeniem napinacza nałóż pasek na kolo nowej pompy

---------- Post dopisany at 12:19 ---------- Poprzedni post napisany at 12:15 ----------

karbonek czy wymiana węża od pompy jest cieżko zrobić w warunkach polowych pompa używka ale lepiej hula niz nowa chociaż czasami zanim się wszystko nagrzeje to ją słychać chciałbym wymienić przewody od pompy do magla tylko niewiem czy uda mi się to zrobić bez mechanika i kanału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierzesz klucz 15 nakładasz na rolkę napinacza naciągasz w lewą stronę i luzuje się cały pasek jak zrobisz to delikatnie to pasek nie spadnie z całości zrzuć tylko z pompy i puść naciągacz póżniej zrob tak samo tylko przed puszczeniem napinacza nałóż pasek na kolo nowej pompy

---------- Post dopisany at 12:19 ---------- Poprzedni post napisany at 12:15 ----------

karbonek czy wymiana węża od pompy jest cieżko zrobić w warunkach polowych pompa używka ale lepiej hula niz nowa chociaż czasami zanim się wszystko nagrzeje to ją słychać chciałbym wymienić przewody od pompy do magla tylko niewiem czy uda mi się to zrobić bez mechanika i kanału

Wielkie dzięki :hi::hi:, pawel nie zamiennik ale używkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko zrobiłem na parkingu.

Dwie kobyłki, aby można było kawałek pod auto wejść i wystarczy.

Pompę zamontowałem nową maxgear, ale od początku wyła, także zdjąłem ją i zamontowałem starą (magiel wymieniałem i od razu chciałem wszystko zrobić).

Jak będziesz miał strzykawkę z jakąś rurką, to pawie cały płyn uda Ci się spuścić, przy odkręceniu węży prawie nic nie poleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok z pompą nie ma problemu ale zeby dostac sie do przewodów przy maglownicy moge natrafic na jakies trudnosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego nie masz?

Nowe pompy w sprzedaży są bez koła, używane różnie.

Jak nie masz koła to montujesz stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...