Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pulsujące obroty obrotomierza


djbovorta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Ostatnio nurtuje mnie takie skakanie wskazówki obrotomierza w granicach między kreską a kreską do pół. Przy czym wydaje mi się że czasem tak jakby auto delikatnie bardzo delikatne czuć jakby szarpanie ale bardzo rzadko to czuć nie wiem może to przewrażliwienie nie wiem ale takie mam odczucie jakby np jedzie sie prosto na prostej równej drodze i np jakby dmuchną wiatr to takie odczuwalne jest wtedy przytrzymanie jazdy to coś podobnego czuje podczas moich obserwacji jazdy po równej prostej drodze bez wiatru.

Czyżby coś sie działo z moją automatyczną skrzynią ? z silnikiem ? żadnych błędów nie sczytuje VAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na wszystkich biegach ? czy tylko na 3 i 4 biegu i jak masz 5 ? Dzisiaj odwiedziłem mechanika (Wrocław) i mi też dziwnie pływa obrotomierz tak jak tobie ale tylko na 3 i 4 biegu 1 i 2 bieg wszystko oki , diagnoza sprzęgło koszt jaki mi powiedział to : 500 zł wymontowanie i zamontowanie skrzyni , 600 zł regeneracja sprzęgła , 35 zł litr oleju mieści się 6 litrów i 60 zł za filtr . Powiedział że u mnie jeszcze nie ma tragedii ale nie można tego zaniedbać !! na razie sprzęgło tnie okładzinę ale jak zacznie brać metal to opiłki załatwią czujniki i remont jest bardzo kosztowny !! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam skrzynię 4 biegową, raczej aż takiego pulsowania to nie widzę jest no narpawdę delikatne i w sumie nie zawsze to czuje nie wiem czy to nie urojenia jakie, dziś będe jechał na autobanie to przetestuje.Raczej na 3 i 4 mi sie wydaje że czuć choć bardziej na 3.Sprzęgło ? przecież w automacie nie ma sprzęgła tylko każdy bieg sam się wysprzęgla więc nie rozumiem jak tarczki bez okładziny przecież w oleju to jest a tam może się tylko przypalić jak coś , jeśli chodzi o normalną skrzynie to tak myślę że może być takie szarpanie ale w automacie? .

Proszę o sprostowanie jeśli się mylę

Dodam jeszcze że jakieś 2tyś km temu zmieniałem olej w skrzyni oraz w mechanizmie różnicowym, jest to zwykły automat PRND 4 biegi

Skrzynia poza tym działa bez zarzutu, przełącza biegi jak należy , na postoju jak wrzucę D i puszcze pedał hamulca to auto się toczy, olej przy zmianie był czysty nie śmierdział spalenizną nie było żadnych opiłków.Musze dziś zwrócić uwagę na to podczas jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to moje pierwsze auto z taką skrzynią , papuguje mechanika który tylko naprawia skrzynie automatyczne nie umiem powtórzyć słowo w słowo po nim i nazw takich jak on używał . Ale oddam mu do naprawy to dodam pełne nazwy elementów . :wink: pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter się powolutku kończy, powoli zacznij odkładać pieniądze na regenerację. Jak będzie wykończony to zacznie szarpać i mocno bujać obrotami na wysokich biegach przy jednostajnej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majkel_majki zabiłeś mnie tym postem szok!!! Teraz to zacząłem się cholernie martwic :-(

Trudno to nazwać szarpaniem bardziej tak przytrzyma Cię jakby wiatr dmuchną od przejeżdżającego auta z przeciwka np tira przez ułamek sekundy to czuć.

Byłem własnie sobie pojeździć i powiem wam że to chyba ostatnio musiał być silny wiatr fakt taki że mieszkam nad morzem w niemczech i autostrady tutaj są w polach może to wiatr, nie wiem teraz nie czułem żadnych powstrzymań pędu. Pulsowanie obrotomierza hm jak pamiętam w hondzie tez takie miałem bo to czasem jest i to na przedziale 100 obrotów na minutę i tak do połowy czasem bujnie czyli spadają o 50obr/min. Ale czasem tylko i co ważne te spadanie obrotów nie jest zsynchronizowane w żaden sposób z odczuciami przytrzymania pedu jazdy.Wiadomo jak wrzuci mi ostatni 4 bieg i zwolnie do poniżej 1500obr/min czuć drgania trochę ale to chyba od tłumika którego słychac jak pomrukuje od za niskich obrotów bo ciężko silnikowi.Więc chyba u mnie wszystko ok tak mi się wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...