Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Falowanie i drgania na zimnym silniku


wszary

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Szukałem, ale nie znalazłem...Po odpaleniu auta np. po nocy odczuwalne są drgania/falowanie tak jakby od nierównej pracy silnika, przy czym wskazówka obrotomierza nieznacznie faluje. Po rozgrzaniu problem znika. Auto przed zakupem było sprawdzane komputerem na biegu jałowym, jak i podczas jazdy i nie pojawił się żaden błąd. Wszystkie wskazania dotyczące silnika i turbiny są bardzo dobre.

Jednak nie sprawdzałem, go zaraz po odpaleniu. Trochę mnie to denerwuje :kwasny: Mam zamiar poprosić kolegę o podpięcie się do zimnego silnika i sprawdzenie co jest grane, ale chciałem poprosić o radę na co zwrócić uwagę.

Z góry dziękuję za pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taką samą dolegliwość, autko miałem wtedy na gwarancji i wymienili: czujnik położenia wałka rozrządu(brak poprawy), zawór egr(brak poprawy), pompki-i tu choćby lepiej ale nie do końca, po czym sam wywaliłem dpf i problem znikł-zupełnie inny samochód bez tego filtra- zhamowałem go z ciekawości i wynik bardzo mnie zaskoczył-seria 191 ps. od 20kkm zero problemów z tym samochodem, po drodze zeswapowałem pompe oleju tak dla świętego spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie też był podobny problem, ale jakoś specjalnie z tym nie walczyłem po prostu się przyzwycziłem. problem rozwiązał program u rogalottiego w mr motors i teraz jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w B7, ale w B6 przyczyną był u mnie niesprawny termostat, może też być czujnik temp. płynu chłodzącego także możesz to sprawdzić. Działo się to oczywiście przy dodatnich temperaturach bo w zimie to normalna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...