Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spadające dachówki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problem. Otóż niedawno na moją OOOO spadły dachówki z dachu, uszkadzając maskę, błotnik, przednią szybę. Auto stało na podwórku na prywatnej posesji. Wezwałem policję sporządzili notatkę i poradzili żeby dogadać się z właścicielem. Niestety umywają od tego ręce. Nie bardzo mi się uśmiecha robić to z własnej kieszeni więc złożyłem wniosek do sądu. Wyliczyłem koszt naprawy na ok 3000 zł tyle też zażądałem w pozwie. Jak myślicie sprawa jest do wygrania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na tą posesję mogłeś sobie legalnie wjechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie szkodzi. zona mogla przyjechac twoim samochodem. gorzej jak nie ma prawka. reasumujac miales pozwolenie zeby tam stac i stales tam nie raz i nikt zadnego problemu ci nie robil? jesli tak to raczej powinienes wygrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro żona jest tam zameldowana, to sprawę masz wygraną, do obowiązku własciciela kamienicy należy zadbać o bezpieczeństwo na posesji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie rozmawiałeś z właścicielem? Może jest ubezpieczony od takich zdarzeń i zrobiłbyś bez sądu z jego OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wyczerpałeś drogę polubownego rozstrzygnięcia sporu ?

Kontaktowałeś się z właścicielem posesji i jak "przedmówca" zapytałeś czy posiada polisę ?

Za mało szczegółów, aby rozważać wygraną, aczkolwiek należy się Tobie odszkodowanie od osoby odpowiedzialnej za czyn niedzwolony - tutaj np. zaniechanie.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spadajacy snieg czy dachowki zawsze obarczaja wlasciciela budynku jesli chcial bys pomocy prawnej w tej sprawie pisz smialo na pw pomoge i da sie sporo wyciagnac..na zony vw sharana polecialy dachowki na dach 3 tys odszkodowania robocizna tysiak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...