Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Asystent Swiatel Drogowych HIGH BEAM ASSIST 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam dołożyć lusterko z kamera i czujnikiem wilgotności nic poza tym na razie.U mnie siedzi MM2, Tak poza tym co te sterowniki obsługują miedzy innymi.Od razu zapytam moduł komfortu mam z litera C chyba obsłuży mi to lusterko bo tam się też ciągnie jakiś kabel.

Lusterko fotochrom działa samo niezależnie, ten jeden kabelek jest od światła wstecznego aby się tylko rozjaśniało przy cofaniu. Bez tego kabelka też będzie FCh bezbłędnie działać :wink:

HBA jest też niezależnym systemem, lecz problem jest w module Gateway, który bardzo często nie obsługuje funkcji i nie przekazuje sygnału dalej, w tym przypadku do sterowania przez can do modułu CE09 gdzie znajduje się sterownik załączania świateł długich/ mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam rozumieć hm mam nadzieje że wystarczy wymienić gateway i po sprawie będzie, poza tym że trzeba będzie pociągnąć kilka kabli :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gateway z literą K obsłuży czy nie? jest możliwość ominięcia tego.

Nie obsłuży niestety. :(

Mam do kupienia z literą "N" po przekładce wszystko będzie obsługiwać jak wcześniej czy okaże się potem że dany sterownik czegoś nie obsługuje co ja mam w aucie

Posiadasz najprostszy sterownik GATEWAY i kazdy inny obsłuzy reszte twoich opcji jakich masz pewnie niewiele :wink:.

Sterownik z literka N obsługuje kazdy system czyli jest full opcja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś może jak kabelki są pociągnięte w oryginale do asystenta od lusterka ? chodzi mi o to którędy itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GATEWAY to bardzo wazny sterownik w aucie :wink: bez niego wiekszosc rzeczy nie działało by w naszym samochodzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sama nazwa wskazuje jest to bramka lub hub ktory zbiera i przekazuje informacje do odpowiednich sterownikow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo użyteczna funkcja ;)

Na dobry początek poszukuję gatewaya FULL pod CAN:

8T0 907 468J

lub

8T0 907 468N

jeśli ktoś posiada to chętnie odkupię :)

być może nadadzą się też poliftowe pod CAN obsługujące asystenty pasa ruchu?

8R0 907 468 B

8R0 907 468 G

8R0 907 468 M

jeśli ktoś ma wiedzę lub gateway to proszę o info :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też poszukuję gatewaya z końcówka 8T0 907 468Q,Most z tego co wcześniej czytałem to poliftowe są na ful i powinny pasować ale lepiej zapytać wrclagune on na pewno podpowie co i jak :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też poszukuję gatewaya z końcówka 8T0 907 468Q,Most z tego co wcześniej czytałem to poliftowe są na ful i powinny pasować ale lepiej zapytać wrclagune on na pewno podpowie co i jak :wink:

Nie wszystkie poliftowe są na full, jest identycznie jak z przed liftami, na full z polifta są 8R0 907 468 P i N Most (te wiem na pewno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co mówi ETKA poliftowe 8R0 907 468B -> G -> M są full pod CAN, ale nie wiem czy przyjmą się do przedliftowego egzemplarza, rok modelowy 2012, czyli C w vinie

I najważniejsze: czy do takiego roku modelowego 2012 będzie podchodził gateway 8T0 907 468J, czy zadziała tylko jego zastępca, czyli 8T0 907 468N? Mam nadzieję, że ktoś ma to rozszyfrowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm może i macie rację ale wydaje mi się ze z polifta podejdą w końcu to tylko lift, Ja np kupiłem ostatnio mce z końcówką P a mam teraz B a z tego co czytałem nie ma problemu z wymiana ,z reszta nie będę się wymądrzał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w związku z montażem MMI 3G+ wkładałem u siebie z polifta z literką P i wszystko śmiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w związku z montażem MMI 3G+ wkładałem u siebie z polifta z literką P i wszystko śmiga

Czyli z polifta a masz asystenta świateł ,dokładałeś coś ze wymieniałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też szukam dobrego mce. Chce dołożyć servotronic i muszę go zmienić. Podobno ok bedą C D J P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też szukam dobrego mce. Chce dołożyć servotronic i muszę go zmienić. Podobno ok bedą C D J P.

ale tu temat o sterowniku Gateway, :wink:

BTW, Marcin jak byś znalazł MCE z P to Ci oddam swój z literką D :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D chyba nie obsługuje servotronica zaś P na pewno a poza tym niema chyba różnicy między nimi (tak wyczytałem):wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku spróbuje wgrać soft ten z P na sterownik D.

(Oczywiście o ile komuś uda się to zrobić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku spróbuje wgrać soft ten z P na sterownik D.

(Oczywiście o ile komuś uda się to zrobić)

No a co ma ten z P a nie ma D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...