Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak wyjąć tylne podszybie?


Fr0styyy.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zdemontować to tylne podszybie co jest tam trzecie światło STOP i głośnik?

Siedziałem nad tym z godzinę i nie mam już siły sam dochodzić jak to zdjąć... Zdemontowałem nawet połowę podsufitki ale to gówno ani nie chcę wyjść. Zdemontowałem tylną kanapę, ale nie mam pojęcia jak wywalić oparcia :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest półka nie podszybie. Składasz oparcia jeśli masz składane, ściągasz osłony słupków, które zaczynają się w połowie auta (ostrożnie bo pod spodem jest kurtyna a przynajmniej powinna tam być :wink:). Odkręcasz śrubki w bagażniku i wyciągasz półkę. Dużo roboty ale najszybciej wyciągniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz tylne słupki pościągać a przynajmniej poluzować. Są tam po trzy na każdą strone taie haczyki które wchodzą w półkę. Powiem Ci, że ściąganie to pikus w porównaniu do montażu:kwasny: Najlepiej wejdź na alledrogo i pooglądaj szczegółowo jakieś zdjęcia półek to bedzie wiedział przynajmniej częściowo co i jak.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony słupków to jakoś to zeszło, ale za nic nie chcę wyjść od strony foteli tylnych :E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, u Ciebie to może być właśnie problem przez te nieskładane fotele z tyłu. Półka jest z tego co pamiętam wpięta jeszcze na kilka spinek metalowych, po ich zwolnieniu wysuwa sie ją w strone kabiny (są jeszcz 3 albo 4 haczyki plastikowe klejone do półki, ja je pourywałem i później musiałem je kleić). Nie wiem czy nie musisz czasem oparcia tylnego zdemontować.:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak demontujecie słupki?

odnośnie nieskładanej kanapy to trzeba chyba wyrwać po prostu uparcie bo tam właśnie od przodu jakby jest mocowana półka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak demontujecie słupki?

odnośnie nieskładanej kanapy to trzeba chyba wyrwać po prostu uparcie bo tam właśnie od przodu jakby jest mocowana półka

Ja próbowałem "wyrwać" oparcie to nie da rady... Cały samochód się bujał i oparcia twardo siedziały i ani drgnęły... Patrzyłem od tyłu z bagażnika to żadnych śrub tam nie ma oO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak demontujecie słupki?

odnośnie nieskładanej kanapy to trzeba chyba wyrwać po prostu uparcie bo tam właśnie od przodu jakby jest mocowana półka

Osłony słupków są na zatrzaskach - spinkach metalowych. Musisz odkręcić "rączki" przy podsufitce i ciągnąć tapicerke siłą przyłożona prostopadle do niej. Jak zwolnisz wszystkie spinki metalowe, wtedy wysuwasz tapicerke z półki. Co do demontażu półki przy nieskładanej kanapie - to w dolnej części będą na pewno uchwyty przykręcane - musisz wyciągnąć siedzisko i poszukać tych uchwytów. Co do górnej części oparcia to nie mam pojęcia jak jest montowana. Moze po odkręceniu dolnych uchwytów, część górna jest wsuwana jakimiś haczykami do blachy i da się ją wysunąć:eusathink: To jest tylko moje gdybanie. Skoro nie możesz znaleźć żadnych śrub w górnej części - to może być tak jak pisze. Najlepiej skontaktować sie z kimś kto już rozmontowywał te elementy...tylko z kim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsufitkę całą ściągałem i tak ani drgnie ta półka, bo trzyma się gdzieś przy siedzeniach do których za nic nie ma dostępu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie składane tylne oparcie więc mi jest łatwiej ale koniecznie trzeba demontować boczne słupki ?

bo ponoć można mocno nagiąć krawędzie półki i szarpnąć wyskakuje ....kurczę ile zabawy z tym ustrojstwem...

z tego co wiem to blendę na głośnik trzeba podważyć i odkręcić kilka śrubek ...ponoć tak tam jest...

tylko tyle w necie znalazłem:

Demontaż tylnej pułki - Audi A4 B6 • Skarbnica wiedzy • AutoCentrum.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demontować całkowicie nie trzeba tych słupków. Wystarczy odpiąć spinki i zdemontować rączki. W sumie to ja nie wyobrażam sobie wyciągnięcia półki bez przynajmniej odgięcia słupków. W sumie ja miałem więcej problemów z montażem niż z demontażem. Pamiętajcie, że słupki tylne mają po trzy "haczyki" w dolnej części, które wchodzą w półkę. Ja przy demontażu ciągnąłem słupki w strone przodu, a później wyciągałem do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ściągałem słupki bo próbowałem bez ale nie dałem rady. Te "haczyki" psują całą zabawe i jak miałem się męczyć 2 godziny żeby jakoś wyciągnąć zdemontowałem słupki i poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdzie pójdzie..nie trzeba nic demontować ani słupków itd.oczywiście najgorzej mają Ci u których tylne opacie nie jest demontowane..

trzeba mocno nagiąć krawędzie z lewej i z prawej strony półki i przy pomocy wkrętaka delikatnie wypchnąć te haczyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...