Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprężyny 1BA czy 1BE dylemat ?Avant 2000r


Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki dylemat mam zawieszenie w A4 Avant 1,9 TDI 2000r 1BA pękła mi sprężyna z tyłu,gość przysłał mi przez pomyłke sprężyny od A4 z 2000r Avany 2,5 TDI 1BE.Czy mogę je zamontować i jaka jest różnica pomiędzy 1BA a 1BE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozatym że jest inna kategoria wagowa to 1BE są seryjnie obnizone o -20:wink: ale u Ciebie siadzie mniej bą są dedykowane do 2,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amory z tyłu mam od 1BA i te sprężyny 1BE podejdą bez problemu.Czytałem różne wątki na necie na temat 1BE i nic ciekawego nie piszą.Może tu się dowiem więcej.W przodzie mam 1BA nie będzie to kolidowało podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Kowi pisze, przód będziesz miał wyżej niż tył :thumbdown: Łopatologicznie; silnik 2,5 jest cięższy niż 1,9 przez co przód nie siądzie Ci tak samo jak tył. Może się mylę ale chyba tył ma te same oznaczenia w różnych silnikach a przód każdy silnik ma inne. Ja w 1,9 AJM miałem (bo gość też mnie zbajerował) z 1,8T przez co tył miałem lekko wyżej niż przód (sprawdź dokładnie kropki jakie są do jakiego silnika, na forum znajdziesz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem pomiar przed wymianą sprężyn 1BA i na 1BE po wymiania sprężyn na opuszczonym samochodzie 1BE są niższe 1cm niż 1BA.A amorki się nie uszkodzą jak są do 1BA to jest inny skok amora niż do 1BE.Mogę na nich jezdzić czy lepiej szukać 1BA takie były Orig z tyłu i przodu.Ateraz przód jest 1BA a tył amorki od 1BA a sprężyny 1BE.Co sądzicie o tym ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie mixy są do d...py :thumbdown: szukaj kompletu 1BE i tyle, ale do swojego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...