Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Halasy po wymianie rozrzadu


83piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno wymienilem kpl rorzad (rolki ina,pasek contiego,pompa ruville). Niestety po wymianie z rozrzadu dochadze dziwne dzwieki. Poprostu slychac bardzo glosno jak ten caly uklad rozrzadu pracuje, jakby tak lekko nierownomiernie- w sumie ciezko ten dzwiek okreslic- slychac jak obracaja sie rolki, jakby piszczaly, do tego dochodza jakies stuki z obudowy rozrzadu,jakby cos o cos ocieralo.

Zaraz po odpaleniu te szmery sa ledwo slyszalne , nasilaja sie po jakims odcinku, a czasami cichnie do minimum ze trzeba przykladac ucho do obudowy rozrzadu...

W piatek bylem u mechanika co to robil, nie mial czasu rozebrac obudowy, jednak na sluch stwierdzil, ze padla rolka napinajaca. Zasugerowalem mu, ze mogl zbytnio naciagnac. On na to, ze na rolce jest skala i ze naciagnal zgodnie z nia. Jutro wstawiam mu auto, ma jeszcze raz obejrzec rozrzad.

Z uwagi, iz to ja dostarczalem rozrzad i ja odpowiadam za czesci od razu zaznaczyl, iz za wymiane rolki bedzie rzadal kolejnej zaplaty- jak za pelna wymiane-ma racje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa markowa rolka nie padła by od razu nawet jakby była za mocno naciągnięta. Nie wiem jak dobrze znasz tego mechanika, ale zanim do niego pojedziesz ja radziłbym zdjąć samą osłonę rozrządu i luknąć czy gość w ogóle te rolki wymienił. Bo może Twoje nowe części leżą u gościa i czekają na klienta:naughty: Ewentualne zapłacisz drugi raz aby je założył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocilem wlasnie od mechanika, podobno poluznil lekko napinacza- bez zmian- caly czas rzezi. Dzis nagralem plik mp3 z dzwiekami z rozrzadu, jak ktos przeslucha bede wdzieczny :

Glos003.mp3 - download. Darmowy hosting plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby jakąś rolkę słychać. Ale nagranie to jednak nie to samo co na żywo. Jeśli jesteś pewien że gość na pewno wszystko wymienił możesz trochę pojeździć, nowy pasek może być lekko słychać zanim się dotrze i ułoży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klego pewnie rolka jest za mocno naciagnieta musisz zobaczyc zeby pasek sie nie spalił rozrzadu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...