Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

2,5 TDI V6 długo kręci zanim odpali

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie czytałem masę tematów na forum ale co temat to inna diagnoza i żadna mi nie pasuje.

Rok temu regenerowałem pompę, w tym roku padł mi sterownik pompy ale zrobili mi na gwarancji.

Audi odpala ale jak postoi noc albo dwie to trochę z wielką łaską.

Po dłuższym postoju muszę kręcić 5-10 sekund jak już nagrzany ok 3-5 sekund

Komputer wywalał mi błąd czujnika temperatury, więc go wymieniłem ale dużo to nie zmieniło.

Czy powodem może być to, że:

- błąd czujnika nie został skasowany (znajomy nie miał w tym tygodniu czasu, będę mógł to zrobić dopiero w weekend, bo nie posiadam własnego sprzętu żeby to zrobić)

- przychodzi mi do głowy jeszcze bardzo leciwy akumulator

- mam auto od roku, rozrząd był robiony, oleje itp ale nie wymieniałem świec

Czy któreś z moich pomysłów mogą być trafne czy powodu szukać gdzieś indziej?

Z góry dzięki za pomoc

Opublikowano

wrozka, logi, sprawdzenie swiec, aku, zapowietrzania sie ukladu paliwowego

Opublikowano

Aku już można wykluczyć, bo jeśli silnik jest ciepły to zapala szybciej.

Podejrzewam świece albo zapowietrza Ci się układ paliwowy - z góry Cię uprzedzam, w naszych motorach cięzko się go odpowietrza :P

Opublikowano

załuz sobie zaworek zwrotny pomiedzy filterem paliwa a pompa wtryskowa napewno powietrza zaciaga lewego pzdr:)

Opublikowano
  • Autor

Wiem że jeśli świece są całkowicie padnięte to idzie to jakoś sprawdzić a jeśli są po prostu już słabe to idzie to jakoś sprawdzić czy tylko pozostaje wymiana na nowe i obserwacja wyników?

Powiem szczerze że to mój pierwszy diesel więc jak w prosty sposób sprawdzić czy się zapowietrza?

Z góry dzięki za wyrozumiałość.

Opublikowano
a jeśli są po prostu już słabe to idzie to jakoś sprawdzić
miernik elektroniczny za 20zyla i sprawdzic rezystancje (bez wykrecania!!!! wykrecajac latwo uszkodzic/urwac itp)

Z fizyki I=U/R a P=I*U

obstawiam ze szukajkami po tym czy po innych forach (np audi klub polska) latwo znajdziesz opis potencjalnych przyczyn zlego zapalania... nie trzeba dmuchac kolejnego oklepanego tematu

Opublikowano

ale chyba jeśli jest powyżej jakiejś temperatury to swiece nie grzeją

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.