Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] BDG chiptuning z ABT i MTM slabe przyrosty


Tomeks

Rekomendowane odpowiedzi

chce podkrecic swoj motorek,ale z uwagi na blokade pompy i trudnisci wirusowania BDG,chce to zrobic

u ktoregos z nadwornych tunerow Audi (pomimo ze jest drogo :confused4:)

i tu jest problem :thumbdown:,nie wiem czy warto :mysli:,beznadziejna poprawa osiagow

w ABT http://www.abt-sportsline.de/uploads/tx_comabt/8E2_125_185_BDG_Schalter.pdf

w MTM http://www.mtm-online.de/en/index.php?nav=3&FZID=A4B7TDI120&Kitnum=m-2a4163190fx

nie wiem,czy nie lepiej zawirusowac u Rogaletiego (ma dobre opinie) i nie kupic od razu drugiej popmy paliwa,

bo podobno pada po gora 30 tys km.

koszt pewnie mniejszy niz chip ABT,czy MTM,a przyspieszenie(na tym mi naj bardziej zalezy) moze lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie tak głośno myślę...ile jeszcze takich tematów powstanie... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci nagadal takich bredni o pompie paliwa?

Mam na mysli jej padanie po 30.000km. Po 30.000 od momentu kupna? :polew:

Bzdury!!!

Masz swieze auto, a nie 8-10letnie V6 z poczatkow produkcji, wiec nie masz sie co martwic o pompe.

W dodatku masz jedno z najlepiej dopracowane 2.5TDI jakie wychodzily (koncowka produkcji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zmianom w BAU, BDG, BDH i BCZ uzyskano:

- silnik w którym opory wewnętrzne zredukowano o > 50%

- zlikwidowano problem wycierających się krzywek wałków rozrządu w silnikach obsługiwanych niezgodnie z instrukcją serwisową i przy braku zdrowego rozsądku użytkownika Wink

- zoptymalizowanie pracy silnika w każdych warunkch (poprawione ECU i zwiększony strumień informacji)

- praktycznie "niezniszczalną" jednostkę silnikową i tańszą w obsłudze od nowych 2.7 i 3.0 TDi (należy jednak wiedzieć, że oszczędności bilansują się dopiero po przebiegu > 250 tyś.km.)

- zablokowanie dostępu firmom tuningowym do sterownika pompy wtryskowej

(rozsądni tunerzy szukają cały czas rozwiązania*, mega-druciarze łamią blokadę dodatkowym napięciem co zawsze kończy się zgonem VP44 - najpóźniej po przebiegu 30000 km)

* - nie dotyczy tunerów ściśle współpracujacych z AUDI AG (np. MTM i ABT)

a mam to z tad http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=65330

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie zrozumielismy sie do konca ;)

Pompa sama z siebie nie padnie u Ciebie - bez obaw.

Rogal robil juz troche 2.5 z niezlym efektem i napewno przygotuje Ci taki program zeby pompa zyla dlugo i szczesliwie. :th:

Bedzie tez oczywiscie relatywnie tanszy od MTM czy ABT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja taki silnik zrobiłem u Witka i mimo ze wyszło tylko 171 PS To zarąbiscie poprawiło sie ruszanie tym autem nie ma szarpania po zmianie z 1 na 2 i juz mozna normalnie jezdzic. Autko jest ojca i po programie Witka bardzo sobie chwali jazde a przed programem srednio mu sie podobała jazda . NIe ma co sie zastanawiac trzeba jechac do Witka nawet te 10 PS to juz cos :a4fan: :a4fan: :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście proszę nie odnieść mylnego wrażenia... Nie chodzi w żadnym wypadku o już wspomniane 10KM. Chodzi przebieg krzywych mocy a szczególnie momentu obrotowego :th:

I nawet w BDG Witek robi bardzo sensowne programy :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... tylko 10PS wiecej? Przeciez u malika (co prawda to BFC) wyszlo finalnie chyba cos okolo 190PS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zablokowanie dostępu firmom tuningowym do sterownika pompy wtryskowej

(rozsądni tunerzy szukają cały czas rozwiązania*, mega-druciarze łamią blokadę dodatkowym napięciem co zawsze kończy się zgonem VP44 - najpóźniej po przebiegu 30000 km

tutaj chodzi po podanie dodatkowym kablem napięcia - śmiesznie to wygląda, taka instalacja na wierzchu....

Z tego co wiem, Rogal robi modyfikację softu, nie ma żadnej ingerencji "fizycznej"

Czyli robi mniej więcej to co chciałbyś uzyskać w ABT na przykład.

Są dwie osoby na forum z modyfikacją taką : malik i ktoś z silnikiem BAU (jest temat, poszukaj).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, Rogal robi modyfikację softu, nie ma żadnej ingerencji "fizycznej"

jesli chodzi o soft pompy to chyba nie jest to do konca prawda ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...