Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHL] Dziwne "telepanie" na biegu jałowym na wolnych obrotach


ShAMAN_666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

Mam problem jak w temacie. Mianowicie obojętnie czy to po odpaleniu silnika, czy podczas postoju na światłach - samochód na wolnych obrotach wpada w lekkie "wibracje" a w zasadzie co 2-3 sekundy czuć że się porusza. Na obrotomierzu widać stałą prędkość obrotową i silnik w zasadzie pracuje równo. Nie jest to dla mnie szczególnie uciążliwe, ale może ktoś się z tym spotkał i wie co poradzić. A może to jakiś znak i trzeba coś podregulować? Dzieje się tak od samego początku po zakupie, ale znajomy po wpięciu w VAG-a stwierdził, że zero błędów, więc sam już nie wiem co o tym myśleć.

pozdrawiam :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nie nie gazowałem

- myślicie że to mogą być świece? na jakie najlepiej zmienić w takim razie? - jaka to cena? bo muszę przyznać że pieniędzmi nie grzeszę w tej chwili...

Muszę dodać, że dzisiaj zmieniałem olej i po całej wymianie z kanału byłem w stanie zlokalizować już wcześniej nurtujący mnie dźwięk. Nie wiem jak go opisać, ale mam wrażenie że dochodzi z któregoś z kół pasowych w okolicy miski olejowej i też nie wiem za żadne skarby co to taki dźwięk wydaje. Oczywiście słychać to też normalnie "z góry". Jest to jakby buczenie ale mam wrażenie że nie ciągłe,tylko cykliczne co powiedzmy 1 może 2 sekundy przez 1-2 sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiece radzil bym zalozyc nowe do 1.6 to nie duzy wydatek, jesli z iskra jest cos nie tak to czyszczenie nic nie da, tylko nowe swiece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...