Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nastawnik pompy


aleksxvz1

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się,że trzeba to doregolowac. To dośc duża różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest parametr położenia czujnika przesuwu, musisz odkręcić śrubkę Torx trzymającą ramię czujnika, poluzować i doregulować. Jest to bardzo precyzyjna regulacja, tzn. lekkie poruszenie powoduje znaczną zmianę. W dziale warsztat jest bdb instrukcja dot. czyszczenia nastawnika, skorzystaj z niej. Koledzy słusznie podpowiadają - wartość 0,600 V to wartość zbyt niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ustawiałem w swoim audi dawke paliwa ale ja posiadam a4 b5 1.9tdi 110km afn.

a ustawiałem dlatego ponieważ czasami zaświecała mi się kontrolka od świec żarowych i na wolnych obrotach czuć było

drgania maską i lekko całą budą.

miałem ustawioną dawkę 2.4mg na wolnych obrotach

przestawiłem na 3.4mg i już maska nie drga inie szarpie samochodem podczas przyspieszania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ustawioną dawkę 2.4mg na wolnych obrotach

przestawiłem na 3.4mg i już maska nie drga inie szarpie samochodem podczas przyspieszania

Ustawienie czujnika przesuwu to jedno, dawka to z kolei drugi parametr. Dawkę ustawia się przesuwając poluzowany nastawnik na pompie (nie na odpalonym silniku !). Potem należy go dokręcić, odpalić i sprawdzić. Jak dalej jest nie tak - powtórka z rozrywki. Im bliżej w stronę przedziału pasażerskiego tym dawka większa (o ile dobrze pamiętam). Dawka w granicach 3.4 jest optymalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem ustawic to napiecie 0.72 v po załozeniu dekielka nastawnika i wlonczeniu vaga wychodzi 0.76v czy trzeba regulowac z korekta zeby po załozeniu dekielka było 0.72v.co robic bo jak zdejme dekielek jest 0.72v ?

---------- Post dopisany at 15:00 ---------- Poprzedni post napisany at 14:44 ----------

zamykam temat wszystko jest w innym moim watku przepraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...