Treść opublikowana przez daw2
-
Nieudana aktualizacja MMI 3G HDD
Próbowałem tym terminalem ale nic nowego. Na terminalu wyświetlane sa tylko śmieci podczas uruchamiania mmi. Próbowałem nawet na PC-ie . Jak zewrę rx i tx to widać transmisje czyli interface działa i com 232 w PC tez. Gdzie mogłem popełnić błąd?
-
Nieudana aktualizacja MMI 3G HDD
Panowie skąd wziąc dane karty SD do postawienia 3g terminalem?
-
moc dopiero przy 2600 obr. po czyszczeniu turbiny
źle złożona turbina. Tez raz się pomyliłem...
-
spadek obrotów utrata mocy 1Z
Pomiar ciśnienia oleju nic nie da... Podwieszanie występuje tylko w 1z z głowica która ma tylko 1 sprężyne na zawór. Wymien sobie spężyny lub podłóż podkładki ok 2mm. pozdro
-
Klima na postoju wlacza sie i wylacza co pol minuty
Na pewno wentylatory nie dzialaja i wzrasta niebezpiecznie wysoko ciśnienie...
-
Klimatyzacja raz chłodzi raz nie. Nowy czynnik. Szczelna. Sprzęgiełko zaskakuje.
Na 99% spręzarka się skonczyla...
-
Swiecaca sie kontolka ABS i ASR po ruszeniu,po ponownym uruchowmieniu nie swieci
Kolego czujnik jest dobry tylko szczelina jest za duza i nie liczy impulsów. Jak by był uszkodzony to cały czas byłby błąd a nie jak się przekroczy 15km/h
-
3500 obr. jest problem auto pracuje na 3 cyl.
A sprężyny zaworowe? W niektórych TDI są dwie sprężyny na zawór a w innych tylko jedna... Może tu jest problem??
-
3500 obr. jest problem auto pracuje na 3 cyl.
Z tym problemem sobie chyba jeszcze nikt nie poradził. U mnie jest podobnie ale mam podniesione ciśnienie doładowania na 1.2 bara , bez doładowania się to nie dzieje wiec podejrzewam ze zawory mają opory przy domykaniu się
-
immo a4 1995
Jeżeli podłączasz ECU z innego auta i odpala to musisz mieć zamontowany emmulator immo gdzieś w instalacji swojego samochodu. Nie masz przypadkiem problemów z VAG? Immo z kompa mogę wyłączyć i sladu w środku sterownika nie będzie;p
-
Problem ze skrzynią blokują sie biegi
Mam ten sam problem. Jeżdze 3 dni skrzynia dziala bez problemu i nagle nie chce wchodzić 2-jka po chwili znów działa. Koniec skrzyni?
-
Głośna praca silnika
Może coś przymarza albo walek się kończy...
-
Brak grzania swiec żarowych po ponownym odpaleniu
Poprawka. Dziś (-10 stopni) specjalnie poszedłem rano odpalić. Zapaliłem silnik i po minucie zgasiłem. Przekrecam kluczyk kontrolka gaśnie po ułamku sekundy ale uwaga niespodzianka swiece grzeja 10 sekund!!
-
Brak grzania swiec żarowych po ponownym odpaleniu
Nic się nie wyjaśni ze schematu bo tam jest tylko podlączenie sterownika z przekaźnikiem i swiecami. Do czasu grzania musi być jakaś mapa w ecu. Skoro po odpaleniu ponownym rzuca silnikiem to bym wtryski dał do sprawdzenia i ciśnienie w cylindrze.
-
Dawka startowa - problem z adaptacja
Zmaiana dawki vagiem na wolnych obrotach nie wpływa na dawke startową ale zmiana mechaniczna nastawnikiem wpływa. Zrób tak jak Ci napisałem wyżej.
-
Dawka startowa - problem z adaptacja
Ustaw sobie vagiem dawke na wolnych ok 6,5 a następnie nastawnikiem ustaw 3.2 . Wtedy automatycznie zwiększysz dawke rozruchową. W 1z nie ma wiekszej regulacji dawki startowej chyba ze chcesz sie pobawic mapami startowymi.
-
Nowe wtryski 216 w 1z - co ustwiać
Kolego po pierwsze to masz za małe doladowanie do tych wtrysków i bez korekcji softu lepiej dawke ustaw sobie na conajmniej 5,5. Co do wypadania jednego cylindra i szarpania to prawdopodobnie podwiesza Ci zawory...
-
Pompa do wymiany czy cos innego bo juz rece opadaja . AVG AFN
No to chyba masz już powód...
-
Przeguby- pomocy
Sam montowałem i pekały i to zawsze w srodku gdzieś . Myslałem ze cos robię źle (w sumie nie ma co tu spiep....) i oddałem na warsztat i jest to samo. Smaru tyle ile było w tubce. Nie ma mowy o jakimś nie docisnieciu opaski czy kręceniu sie osłony. Także już nie wiem. Gumy do środka też nie zwija...
-
Przeguby- pomocy
Koledzy mam problem w ciągu 2 lat wymieniłem juz 3 komplety przegubów zewnetrznych i x osłon. Przeguby to 2 komplety lobro (kupione w sklepie) i ostatnio jakis hinczyk. Padają ponieważ peka osłona a ja nie zauważe na czas. Czemu one tak czesto pekaja? 2 razy wymieniłem sam ( chyba nie ma tu co spiep....) a kolejne juz na warsztatach. Czy te częsci to jakiś szajs czy może jest cos czego nie wiem?...
-
Szarpanie, nieustępujące po wyczyszczeniu nastawnika
Może być wina softu. Jakiego masz kompa 8 bit czy 16? Może być też uszkodzona cewka w nastawniku.
-
Żle odpala po korektach
Patrzył ktoś na świece?
-
Problem z mocąi po odpaleniu na zimno
Mobil 5w40.
-
Problem z mocąi po odpaleniu na zimno
Ja jestem po wymianie szklanek walka i pompy oleju i ten problem się z czasem nasila. Teraz potrafi podwiesić nawet jak silnik ma 90 stopni przy 3700 obr.
-
Bez N75 jedzie dużo lepiej co robić?
Kolego wymień sobie ten zawór bo przeladowuje i możesz uszkodzić turbinę. Gdzieś na forum jest manual jak to się czyści regeneruje. Ja mam czyszczony i juz 2 rok spokój. Jak nie masz kasy to złącz 2 węże od gruszki na turbie do dolotu wtedy doładowanie bedzie małe ale nie szkodliwe.