Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dym pod maską audi A4 Avant 3.0 manual (lewa strona)


Marks2004

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mamy z kolegą taki problem nie wiemy co się kopci z pod maski po lewej stronie pod filtrem powietrza tylko przy ostrej jeździe jak jeździmy normalnie bez "pałowania" jest okej natomiast wystarczy chwila ostrej jazdy i zaczyna się dymić z pod filtra oraz dziwny zapach co to może być ? czy coś dotyka kolektora wydechowego jakieś przewody skąd ten dym ? coś się uszkodziło ? jak myślicie 3.0V6 Benzyna manualna skrzynia przebieg 205tyś mył kiedyś silnik czy mógł za mało spłukać środek którym mył w co wątpię bo raczej ostro tam dawał kercherem wymieniał czujnik temp. kiedyś i tez wylało się trochę płynu chłodniczego ale to raczej na skrzynie nie w tamte rejony dziwna sprawa czekam na jakieś podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może juz uszczelka pokrywy zaworów przeciekać i olej kapie na kolektor i katalizator. Sprawdź czy mocno się poci. Miejsce się zgadza z tego co opisujesz. Ta dolegliwość dotyka wszystkieCCCO. Żeby się tego pozbyć to tylko wymiana uszczelki. Najlepij kupić z serwisu bo nie ori nie zdają zadania. Wiem bo sam 3x Mienialem. Ostatnia z serwisu i juz nie cieknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz 2 uszczelki bo dwie glowice w V6 3.0. Wiec licz x2:decayed: uszczelka kolo 100zl x 2 = 200zl:wink:

Mozna wymienic samemu:wink:

Tu masz instrukcje

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-wymiana-uszczelki-pokrywy-zaworow-1-8t-216267/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle sprawdziłeś czy cieknie spod uszczelki i czy masz mokry olej na kacie? Zajrzyj i sprawdź czy to na pewno to.

Jednej nie ma sensu wymieniać bo jak jedna cieknie to druga tez pewnie podcieka. Weź 2 uszczelki z serwisu i wymień sam a jak się boisz sam to daj do mechanika. Pamiętaj że trzeba dokładnie odtłuścić miejsca styku uszczelki z pokrywą i głowicą. Tylko wydaje się trudne ale jesteś w stanie zrobić to sam. Tylko zaopatrz się w mały klucz dynamometryczny, żeby śrub nie pourywać. Dokręcasz momentem 10Nm. Wszytko masz opisane w powyższym linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam podobny problem.Wczoraj z rana odpalilem przejechalem okolo 1 km i stojac na swiatlach dym pojawil sie w kabinie:shock3:.zjechalem na pobocze macha w gore z gasnica w lapie a tu spokoj nic nie widac.Dym wydobywal sie od strony kierowcy prawdopodobnie z rozgrzanego kolektora bo skwierczalo strasznie.Po chwili postoju ustapil dym i smrod.Myslalem ze to chwilowe nie domagania lecz dzis powtorka z sytuacji.Rozgrzeje sie dymi a pozniej przestaje co proponujecie:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki pod pokrywa zaworow to wada silnikow v6,jak przecieka to kapie na kolektor wydechowy i sie dymi,trzeba wymyc i sprawdzic jeszcze raz skad dokladnie kapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zapale się:decayed:wymieniał ktoś sam uszczelki w tym silniku bo jak patrze to troche ciasno i mało miejsca by pokrywy ściągnąć:kox: poda ktoś mi nr.uszczelek:kawa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zapale się:decayed:wymieniał ktoś sam uszczelki w tym silniku bo jak patrze to troche ciasno i mało miejsca by pokrywy ściągnąć:kox: poda ktoś mi nr.uszczelek:kawa:

Proszę bardzo :06C103483J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie jednak doszło do zapalenia się pod maską ale dzięki Bogu w porę ugasiłem gaśnicą pożar. Od strony kierowcy zapalił mi się olej który był nie domyty po wymianie uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...