Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana świateł przednich ze zwykłych na led+xenon


kusiek

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem audi a4 b8 lift z tego roku i chce wymienić światła ze zwykłych na ledy +xenon. Moje pytanie jest takie jaki trzeba moduł wymienić i jakie kodowanie ? miał ktoś z tym styczność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nikt tego nie robił na FORUM :wink: za świeży temat .

Napisz jaki numer masz sterownika MCE 09 ? W ETCE zero info :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ,że głupie pytanie ale gdzie ten moduł się znajduje ? bo ja tyle co czytam o tym :) i wyczytałem ,że światła + moduł trzeba dlatego zapytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masakra nic z tego nie czaje czyli tutaj znajduje się ten moduł odpowiadający za światła czy do czegoś on jeszcze służy ? bo nawet dzwoniąc do serwisu pytając się o niego to nie wiem powiedzieć co to za moduł itp itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to Moduł Centralnej ELEKTRYKI :wink: odpowiadający za oswietlenie w aucie .

Demontaz schowka po stronie kierowcy

Wyjmakiem odczepiamy boczną zaslepkę deski 1

bocznaoslonaschowka.png

– Wymontować osłonę boczną tablicy przyrządów po stronie kierowcy

– Wykręcić boczną śrubę 1.

– Wykręcić dolne śruby 3.

– Odczepić górną krawędź osłony tablicy przyrządów 2 po stronie kierowcy za pomocą klina demontażowego od tablicy przyrządów strzałki .

– Odczepić złącze 16-stykowe (wtyczka diagnostyczna).

– Wersja wyposażenia z oświetleniem przestrzeni na nogi: odłączyć elektryczne złącze wtykowe.

– Zdjąć osłonę tablicy przyrządów po stronie kierowcy.

schowekkier.png

schowekkier1.png

Po zdjęciu osłony od strony kierowcy musimy dostać się do naszego MCE . Na drodze staje jeszcze sprawa mocowań bezpieczników i przekażników. Na fotce strzałki ściągamy zabezpieczenia i dajemy cała obudowę na dół . Dodatkowo możemy jeszcze odkręcić mocowanie dolnego nawiewu aby mieć lepszy dostęp do Sterownika :wink:

27908673.jpg

MODUŁ CENTRALNEJ ELEKTRYKI :

mce091.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za pomoc :) może akurat taki moduł będzie pasować od b8 bez liftingu mam taką nadzieję ... zapytam w serwisie

---------- Post dopisany at 15:39 ---------- Poprzedni post napisany at 15:26 ----------

jeszcze kolego powiedz mi co CI da jaki ja mam sterownik jeśli ja nie mam ledów... a będzie trzeba taki sterownik ,który będzie sterował tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będę strzelał ..........nie będa pewnie kumać o co chodzi :decayed:

Po prostu musisz sprawdzić jedną wazną rzecz a mianowicie czy masz dostepne piny w swoim sterowniku MCE .

mcez.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak będę miał te piny to spokojnie będzie dało się założyć światła z ledami a jeśli nie to wtedy inny sterownik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez weekend rozbiore i zrobie foty modułu

---------- Post dopisany 21-06-2012 at 14:37 ---------- Poprzedni post napisany 20-06-2012 at 22:23 ----------

jeszcze moje pytanie następne jest a co będzie ze spryskiwaczami ? jaki koszt założenia spryskiwaczy ? czy wgl jest sens zakładania ich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli spróbujesz zmienić pierwszy bajt kodowania na 26 i moduł nie przyjmie, to albo chcąc przerabiać fabrycznie musisz zmienić moduł , albo uciekasz sie do przeróbki innej niż fabryczna.

Moge pomóc ale przez PW.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdj_cie_4.jpg

<br /><br />

zdj_cie_2.jpg

<br /><br />

zrobiłem zdj

---------- Post dopisany at 12:30 ---------- Poprzedni post napisany at 12:29 ----------

zdj_cie_4.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODAJ MI TWÓJ NUMER TELEFONU. ŻADNEGO MODUŁU NIE KUPUJ I NIC NIE ZMIENIAJ. POMOGE CI BEZ ŻADNEGO NOWEGO MODUŁU - NA ORYGINALNYM

PRZYŚLIJ MI MAILEM NUMER TEL.: [email protected]

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok kolego nr tel poszedł na emaila. jakby nie trzeba było przerabiać modułu czy wymieniać to bajka by była...

---------- Post dopisany 02-07-2012 at 14:18 ---------- Poprzedni post napisany 26-06-2012 at 14:20 ----------

koledzy czy ktoś nie mam kogoś kto mógłby założyć te lampy zakodować? jestem z ok. krakowa. Lampy posiadam nie skrętne i moduł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...