Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.8] Dzwieki po wymianie rozrzadu


M@rk

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam kolejne pytanko odnosnie mojego autka a raczej jego silnika .:D

Wymienilem sobie rozrzad jakis miesiac temu od tamtego momentu mam przejechane ponad 2 tys. km i od czasu do czasu jak auto stoi sobie na postoju ( oczywisice silnik pracuje ) to slysze jakie dziwny dzwiek cos jak taki pisk ( jaki czasmi wydobywa sie przy zuzytym pasku klinowych) jest to bardzo cichy dziek ale jest !

Stwierdze jeszcze ze przy tej wymianie rozrzadu mialem oczywisice wymienione wszytskie paski, rolki, napinacze itp. czyli standardowa procedura wymyiany rozrzadu. i teraz chodzi mi oto czy mechanik cos podupczyl wymieniajac ten rozrzad ze taki odglos sie wydobywa czy poprostu trzeba do niego pojechac jeszcze raz zeby te paski sprawdzil i wyregulowal ?? Oczywisice jak dodam gazu to dzwiek znika.

a wiec co to moze byc ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

mam identyczny silnik i po wymianie rozrządu nic mi nie świszczało czy też piszczyło. Na twoim miejscu zapytałbym się mechanika co jest grane. Tyle mogę ci poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. widocznie skoro u Ciebie wszyko bylo git to widocznie mechanik cos podupczyl. Z mechanikiem sie juz umowilem na wizytem, ale pytam sie zeby mnie mechanik jakos nie zaskoczyl i nie zaczal mi sciemniac ze jest to winna czego innego, chociaz musze poweidziec ze mam zaufanie do tego serwisu BOSCH, ale na jak dlugo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomylił paski rozrządu - były dwa różniące się liczbą zebów. Mam ten sam rocznik i pamiętam, że mój mechanik trochę nad tym się nagłowił zanim dobrał pasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem że koleś przegiął z napięciem któregoś paska i łozysko piszczy (pewnie przy alternatorze) - możliwe też, że z czasem sie sypało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...