Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nietypowe usunięcie/ustawienie inspekcji olejowej


Fr0styyy.

Rekomendowane odpowiedzi

Hi.

Olej wymieniałem przy 152 270 km, ale nie kasowałem inspekcji olejowej i teraz chcę, żeby pokazywała mi za ile mam zmienić olej (obecnie są tam jakieś głupoty :D).

Teraz mam 156 900 km, czyli olej wymienić chcę za 4630 km (co 10 tyś). Nie mam pojęcia jakie mam dać kodowanie, żeby kontrolka zaświeciła się za te 4630 km a później przy wymianie zmienię na co 10 tyś i 1 rok.

Co dokładnie muszę zrobić?

Wchodzę w 17 Instruments - 10 Adaptation, kanał 45 i wpisuje 00001 i daje SAVE.

Potem kanał 42 i wpisuję 00004 i SAVE? Teraz będzie pokazywać, że wymiana co 4 tyś tak?

44 to czas do następnej wymiany oleju czyli 00365 i na koniec kasowanie przebiegu w kanale 02. Daje 0 i wszystko się resetuje? Chyba, że jest na to jakiś inny sposób:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak ustawiłem sobie po wymianie oleju żeby pokazało mi po 10000 to głupoty mi pokazywało (zakałdałem nawet temat o tym). Tzn. dzisiaj pokazywało np. że do inspekcji mam jeszcze 8000km a po jakimś czasie, że 8200 :kox: I tak skakały wartości. Zmienilem na 15 i teraz wszystko dobrze. Obecnie mam jakieś 1500 do wymiany to ustawie jeszcze raz na 10k może coś wtedy pomyliłem, zobacze jak będzie i napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na razie daruje sobie to do następnej wymiany. Wiem tylko, że po resetowaniu tego ustrojstwa przez jakiś czas pokazuje chyba --/--.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja usunąłem u siebie dzisiaj (wpisałem ponownie 10k). Zobacze jak teraz będzie się zachowywać i napisze po około 1000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

Niestety pojawia się napis serwis ale żadnych km nie pokazuje. Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawi sie jak przejedziesz wiecej niz 500km.

U mnie tez nie da sie inaczej ustawic jak 15000km do przegladu lub LL. Wyglada, ze nic z tym nie da sie zrobic. :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie ustawić inspekcji olejowej na 10 tys trzeba na 15 albo wersja LL.

Właśnie jestem po testach i niestety nie masz racji. Można ustawić 10k. Tylko ważne jest żeby wartość minimalna do przejechania i maksymalna była taka sama. Czyli podajemy np. 10k. Kiedyś jak podałem 10k na minimum i 11 na max to raz ubywało km a raz dodawało. Teraz jestem 1000km i wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie ustawić inspekcji olejowej na 10 tys trzeba na 15 albo wersja LL.

Właśnie jestem po testach i niestety nie masz racji. Można ustawić 10k. Tylko ważne jest żeby wartość minimalna do przejechania i maksymalna była taka sama. Czyli podajemy np. 10k. Kiedyś jak podałem 10k na minimum i 11 na max to raz ubywało km a raz dodawało. Teraz jestem 1000km i wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że można podać każdą pełną wartość w tysiącach km. Podstawa to tak jak kolega wyżej napisał ustawienie w kanałach 42 (min) i 43 (max) takiej samej wartości.

Instrukcja dokładna:

http://a4-klub.pl/warsztat-zrob-to-26/kasowanie-inspekcji-in1-in2-oil-2641/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...