Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] ABS - dziwne zachowanie


Dolar

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas normalnej jazdy w 2 osoby nie ma najmniejszych problemów z ABS'em, gdy na tylna kanapę wsiądzie ktoś cięższy lub 2-3 osoby zaczyna świecić kontrolka ABS + miga kontrolka hamulca z wykrzyknikiem (!) oraz pojawiają się 3 piśnięcia. Gdy osoby wysiądą z auta trzeba zgasić silnik, dopiero po ponownym uruchomieniu kontrolki gasną. Wiem ze pod tylną kanapą jest komputer ABS, ale nie mam pomysłu w czym może być problem. Proszę o radę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężkie d*py mają te osoby i robią zwarcie w przewodach idących do sterownika ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Ciężkie d*py mają te osoby i robią zwarcie w przewodach idących do sterownika ABS.

:polew:

Podepnij Vaga, zobaczymy jakie błędy wyskoczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam podobny problem z tym że nikt tyłkiem nie robi zwarcia :polew:ponieważ u mnie zawsze po przejechaniu około 3 km. zapala sie Abs razem z czerwona migajaca kontrolka z (!). bez wzgledu na to ile osób jedzie nawet gdy jade sam i obojetnie z jaka predkoscia.sprawdzalem u elektryka instalacje i jest ok. wykasowal za pierwszym razem bledy a gdy byłem u niego kolejny raz to stwierdzil ze niema juz blędów a cała elektryka jest ok.sprawdzał na kompie. To też nie jest z powodu płynu hamulcowego bo gdy kupiłem autko to powymieniałem u mechanika : filtry,płyny,oleje,paski i napinacz.Sprawdził też hamulce i są ok. więc sam też już nie wiem co jest grane :mysli:chyba został mi jeszcze tylko VAG ale u nas jest mały problem z dostępnością do takiej diagnostyki . :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykasowal za pierwszym razem bledy

Ale co to były za błędy???????

a gdy byłem u niego kolejny raz to stwierdzil ze niema juz blędów

Po zapaleniu się kontrolek to raczej niemożliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że to nie zwarcie, choć te łatwo będzie wyeliminować (kawałek foli na sterownik pod kanapę). Wrzuć z 3 worki kartofli do bagażnika, najparwopodobniej błąd się również pojawi. Może regulator siły hamowania w tylnim zawieszeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Za pierwszym razem były takie błedy(spisuje je z protokołu diagnostycznego) :

system:Volkswagen,03 elektronika układu hamulcowego

odczyt pamięci błędów

2 wykryto kod(y)błędu

czujnik obrotów LT-G46

00290

błąd sporadyczny

czujnik obrotów PT-G44

00287

błąd sporadyczny

system:Volkswagen,15poduszka powietrzna

odczyt pamięci błędów

1 wykryto kod(y)błędu

uszkodzone sterowanie kontrolek usterek

01025

przerwa/zwarcie do masy

bład sporadyczny

:disgust: po skasowaniu błedów za drugim razem już nic nie wykazało a kontrolki itak sie świecą :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz do sprawdzenia tylne czujniki ABS (oba) - może zaśniedziałe styki.

Ten jest ciekawy:

01025 - Trigger for On Board Diagnostic Lamp: Malfunction - Lampka indykatora usterki

Może jest powiązany z niepojawieniem się błędu na Vag-u :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz do sprawdzenia tylne czujniki ABS (oba) - może zaśniedziałe styki.

[br]Dopisany: 14 Czerwiec 2008, 12:26 _________________________________________________To chyba nie to tylko coś poważniejszego.

Wczoraj po wymianie tylnych teleskopów były odrazu sprawdzone i oczyszczone czujniki i wciąż dzieje sie to samo :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...nie bardzo wiem, czy to nie podobny przypadek co u mnie.

Kontrolka ABS zapalała mi się całkiem od przypadku. Jak się paliła, to wiadomo ABS nie działa. Ale po zgaszeniu motoru i odpaleniu ponownie, jesli lampka się już nie paliła, to ABS działał jak złoto. Przeczyścili mi styki i na jakiś czas pomogło. Ale po jakichś 3 m-cach, znów się zaczęło. VAG pokazał uszkodzenie licznika obrotów (nie wiem czy dokładnie tak, ale o to szło) w lewym TYLNYM kole - tak mi powiedzieli w serwisie AUDI - Sztupecki. Skasowali błąd i co ciekawe, VAG już nic nie pokazał. Więc mechanik zdiagnozował, że najprawdopodobniej przewód jest pęknięty i czasem działa, czasem nie - generalnie do wymiany właśnie ten jakiś licznik obrotów. W każdym razie ABS już się nie palił, ja byłem akurat bez kaski, więc jakoś zapomniałem o sprawie. Do czasu wymiany lewego PRZEDNIEGO wahacza. I znów pojawił się problem z ABS, ale jaki ciekawy. ABS Działa jak złoto do prędkości 10 km/h. OD 10 do 5 nie ważna jak lekko hamuję ABS się włącza i chrobocze. OD pięciu hamuje bez problemów. Pojechałem od innego poleconego majstra od AUDI, podłączył do komputerka i co? Do wymiany licznik obrotów, ale cóż za niespodzianka - PRZEDNI.

Mówi, to elektronika w tym układzie poszła w ......... i nie da rady, trzeba wymienić.

Na razie zbieram się do zakupu. Jak wymienię, dam znać czy to to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziekuje ale nie jestem pewien czy to jest to,gdyż miałem elektryke sprawdzana i wykasowane błedy obrotów ,od tam tej pory żadnych błędów nie pokazuje a mimo to wciąż się zapalaja kontrolki. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i już mam problem rozwiązany. Okazało się, że miałem zmiażdżoną wtyczkę od AirBaga pod fotelem. I ta wtyczka powodowała błędy w samym komputerze. Nie dało się skasować kontrolki od AirBaga, a ABS działał od przypadku. Po wymianie wtyczki, wszystko działa jak malina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Miałem w mojej A4 taki sam problem. Po wymianie klocków i tarcz hamulcowych zaczęła mi sie zaświecać kontrolka od ABSu(żółta i czerwona z wykrzyknikiem),a przy prędkości około 10km/h też miałem odbijanie pedału hamulca. Po podłączeniu komputera pokazał sie błąd czujnika w lewym tylnym kole. Jak go wyjąłem okazało się,że był zabrudzony opiłkami metalu i dawał zły sygnał. Przeczyściłem i jest ok. Myślę,że możesz mieć podobną przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...