Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyprostowane felgi alu? Czy nabity w butelkę?


majuDJ

Rekomendowane odpowiedzi

Może miał słabszy dzień, ale wyważać to na bank nie umie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , ja mialem niedawno przygode z prostowaniem felg .. i powiem szczerze ze jesli ktos ma nieoryginalne miekkie aluminium (moze byc nawet made in germany) to nie ma znaczenia przy naszych drogach czy sie wyprostuje felgi czy nie bo itak sie znowu przy nawet malej dziurze skrzywia.. mi prostowali 4 felgi i poprawa byla ale tak do konca jak powinno , przestrzegam tez ze zanim wymienicie tarcze dociski sprawdzicie cisnienie w oponach bierznik i same opony czy proste i nie maja bicia (nawet nie felgi tylko opony szszczegolnie jak ktos ma uniwersalne m+s czyli lato zima ....)a co do wywazania to jak zakrecisz na maszynie tak ?CI wyjdzie .. i u kazdego inaczej Ci wywazy .... sprawdzalem w wielu zakladach czasem nawet to same kolo raz wychodzi wywazone a raz nie w zaleznosci jak je przykreci do maszyny ... pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko zastanawia dlaczego człowiek, który w ciągu kilku lat rozkręca firmę, znaną w kilku województwach, jak nie w całym kraju (zakłady specjalizujące się w wulkanizacji i prostowaniu felg są na każdym rogu)

Ma same pozytywne opinie, jest polecany na rożnego rodzaju forach.

A jedną negatywną wystawia majuDJ. Zaskakujące:decayed:

A z mechanikami to tak jak z lekarzami, lubią sobie pokrytykować innych żeby samemu się dowartościować. Felgi były pewnie szitem prostowanym już kilka razy (a jak wiadomo to osłabia materiał) i wyszło jak wyszło.

Btw, Napisałbyś oficjalną reklamację, a nie zajmował się wylewaniem swoich żali na forum.

Nie ma ludzi nieomylnych i jeśli człowiek się pomylił to rozpatrzy reklamację, Skąd ma wiedzieć czy nie jesteś typowym krzykaczem, który kupił złom i chce jeszcze wyłudzić pieniądze, oczerniając go na forach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maju gdzie nie pojedzie to mu piertolą robote... wiec moze czas zacząć olewać te okazje i kupowac po normalnych cenach:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamacja była napisana oficjalnie ( zanim ten post powyżej pojawił się ) co Pan nie raczył nawet odpisać lub negocjować. Dostałem tylko odp. "Co pojedziesz do innej firmy dowiaduję się coraz to ciekawszych informacji.

Znowu Ci kolego napiszę, że nie chce mi się odpisywać mailowo. Nie jestem fanem pisania, szybciej się rozmawia."

A swoja drogą podejdź chodź z jednym kołem wyważonym u tego Pana do jakiegoś zakładu wulkanizacyjnego . Zobaczysz co Ci powiedzą.

Ale wczoraj zostałem posadzony o złamanie art 212 Kodeksu Karnego dlatego w przeciągu 6 dni umieszczę tu opinie biegłego w postaci skanu pisma z pieczątką zakładu i podpisem ( wulkanizatora z mtgum w Nisku) a przy okazji jak będę w Lublinie to i z firmy BAFO (Nie ma przestępstwa, jeżeli zarzut uczyniony niepublicznie jest prawdziwy (art. 213 § 1 k.k.))

Chyba że Pan podejmie jakieś rozmowy ze mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I te felgi jako w pelni sprawne chciales sprzedac tutaj na forum. Od goscia chcesz odzyskac kase za prostowanie, ktore nie wyszlo - a na forum, w normalnej cenie i bez info ze z felgami jest cos nie tak, wystawiles je w dziale SPRZEDAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I te felgi jako w pelni sprawne chciales sprzedac tutaj na forum. Od goscia chcesz odzyskac kase za prostowanie, ktore nie wyszlo - a na forum, w normalnej cenie i bez info ze z felgami jest cos nie tak, wystawiles je w dziale SPRZEDAM.

Jak Kaliemu ukraść krowę to źle ale jak Kali ukradnie to dobrze.

Jestem w ciekawy jak wyglądała ta reklamacja wysłana mailowo:whistling:

Czy to nie był zwyczajny mail z dużą liczbą !!!!!

Ta firma nie pozwoliłaby sobie na ignorowanie oficjalnej reklamacji.

Widać, że dbają o swoją reputację skoro oskarżyli Cię o pomówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel firmy jest na forum, tylko nie wiem czy aktywny jeszcze:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą oskarżać, ja w najbliższym czasie przedstawienie tu pismo w pieczątka i podpisem wulkanizatora z opinią o tym że koła nie zostały wyważone zgodnie ze sztuką. Porządna firma by oddała kasę i miała by spokój. KANAL felgi są już naprostowane przez znajomego mojego taty jakiś kolo pracujący w Alutec w Stalowej Woli - zagłębiu aluminiowym felg :P Tata jeździ teraz na nich w swoim E36 318TDS z tego względu że on jeździ tylko do pracy 7km i jeździ powoli a opony na tych felgach nie są w najlepszym stanie. A co do maila z reklamacja mogę udostępnić na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem obrotu sprawy bo pierwszy lepszy adwokat momentalnie podważy Twoje argumenty i opinię "biegłego" z zakładu, szczególnie że nie ma dowodów bo felgi są już wyprostowane i wyważone.

Dobra rada, chcesz toczyć batalię, musisz mieć opinię niezależnego rzeczoznawcy i to od razu po zdarzeniu. Zupełnie inna rozmowa by była.

Przerabiałem temat:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o sąd nie mam zamiaru się opierać, tylko wasz fachowiec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ma Cię w garści:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pfff Chyba ja jego. Jego oskarżenie na podstawie KK art 212 bardzo łatwo obalę i będzie " Nie ma przestępstwa, jeżeli zarzut uczyniony niepublicznie jest prawdziwy (art. 213 § 1 k.k.) oraz nie popełnia przestępstwa zniesławienia, kto publicznie podnosi lub rozgłasza prawdziwy zarzut"

Opinia dwóch biegłych na pismach, jedna zaraz po pierwszym prostowaniu z firmy BAFO w Lublinie, i opinia drugiego niezależnego zakładu mtgum w Nisku zaraz po "poprawce" i doważaniu kilogramami kół. Czekam na dosłanie rachunku ostatniego od waszego fachowca, oraz odp na mój ostatni e-mail

Nie bój żaby ja też sobie w kasze nie dam napluć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja dobra rada - odpuść sobie takie batalie bo i tak nic nie zwojujesz a sprawa będzie się ciągnęła. Polubownie postaraj się załatwić sprawę i lepiej na tym wyjdziesz. Bo jak zaczniesz powoływać swoich a on swoich rzeczoznawców to i sąd Wam sprawy nie rozstrzygnie. Opinię rzeczoznawcy powinieneś mieć po przejechaniu max 100 km a i w tym czasie można powiedzieć że zrobiłeś coś z felgami :/ na takie sprawy nie ma mocnych. Lepiej grzecznie się dogadajcie bo i tak z tego nic dobrego nie będzie dla obu stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem zero reakcji :) Na razie straszony jestem KK art 212 a tu kilku forumowiczów dolewa jeszcze oliwy do ognia, więc odpowiadam na zarzuty i pytania. Ja nie mam zamiaru łazić po sadach chyba, że to ja zostanę pozwany :) Ale mam dwa asy w rękawie (nawet 3). Zresztą czytajcie historię, tu nie tylko mam zastrzeżenia do wyprostowania felg ale całokształtu, wymierzenia otworu CH (piasty) w feldze profesjonalnie suwmiarka, że różnica była 0,9mm. Wyważenie kilogramami odważników i nie zgodnie ze sztuką, Powiedzcie mi jak może koło wyważone po przejechaniu 800km, wykazywać na maszynie takie braki w wyważanie L15 P30 ??? Z mojej strony tyle, nie ciągnijcie tematu - to ja nie będę odpisywał, proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz tak jak byś sie znał na wyważaniu:wink: a nie znasz sie wiec po co te wszystkie lp15 i inne :whistling:

Jestem ciekaw jak to sie skończy:wink:

Z jednym z lublina juz wojowałes w identyczny sposób, pierw robiac szum w internecie a na koniec skończyło sie inaczej z tego co pametam, tu pewnie bedzie tak samo:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lużnych pierścieniach,to lepiej nie jeździj.Mój kumpel założył do Paska fele RONAL z plastikowymi pierścieniami centrującymi,lekko luźnymi i po pewnym czasie odkręciły się śruby koła i odpadło mu przednie lewe w czasie jazdy.Całe szczęście,że akurat jechał po zakręcie i w terenie zabudowanym.Skończyło się na wymianie błotnika,listwy itp.Strach pomyśleć,gdyby wydarzyło się to na autostradzie.

Z mojego doświadczenia wynika że pierścień nie ma aż tak dużego znaczenia jak dobre wyważenie, jeździłem sporo w KJS na dystansach, które miały zerwany pierścień i nic się nie działo a dokręcenie kół po prostu należy kontrolować co jakiś czas. Ważne żeby śruby były dopasowane do felgi (w alu może być stożek albo półokrągłe) oraz ten sam rozstaw śrub w piaście i feldze (gdzieś czytałem o przypadkach że ktoś założył np felgę 4x100 na piastę 4x98)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko pisze, do wglądu szumu nie mam zamiaru robić o 300zł. No chyba, że Pan fachowiec będzie chciał wojować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 300zł nie chciało by mi sie nawet pisac tyle o tym, no chyba ze musiałeś wziaść kredyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...