Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie włącza wentylatora-gdzie jest czujnik


SENATORX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś wie gdzie znajduje sie czujnik temperatury wlanczania wentylatora chłodnicy? Mój mechanik go nie odnalazl, czujnik 3 pinowy mam zakupiony w sklepie ale nigdzie go w aucie nie ma - 3 sklepach sprawdzałem czujnik do tego modelu i wkażdym dawali mi ten sam.

Auto to audi a4 avant 2003 r silnik 2.0 benzyna 130 koni.

Z góry dziekuje za pomoc.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale powinien być w chłodnicy, gdzieś na dole, może w jakimś kroćcu zamontowany jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powinno być widac jakś wtyczke? idaca do niego a takowej nie ma, bynajmiej do czujnika który zakupiłem w sklepie do mojeog modelu. Moga sie mylić w sklepie i mi zły dać? W sklepie dali mi taki jak z linka tylko moj jest 3 pinowy a tne jest dwu.

CZUJNIK WENTYLATORA CHŁODNICY VW PASSAT 1996-2000 (2422639434) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli rzeczywiście taki czujnik miałby występować to szukaj go gdzieś w okolicach chłodnicy, obejrzyj wąż dolotowy do chłodnicy, na dole powinien być czujnik. Wydaje mi się jednak że nie będzie to czujnik taki jak na aukcji - to jest termowłącznik, a w B6 wiatraki sterowane są przez komputer a nie bezpośrednio przez czujnik. Wg mnie będziesz potrzebował czujnik szary dwupinowy, ale sprawdź najpierw, zejmij osłonę dolną i będziesz widział czujnik.

Sprawdzałeś w ogóle jakie są błędy? Wentylator jest sprawny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator sprawny - bo na zimny silnika wlancza sie po stracie po paru seknudach na maxylane oborty, a czujnik dwu pinowy szary od spodu przy wlocie do chłodnicy szary wymienilem - ale jest to czujnik temperatury cieczy a ja potrzebuje czujnik zalanczania wentylatora chlodnicy, wymienilem tkaze czujnik idacy do glowicy, ale nadla to nie to. Przy wentylatorze chlodnicy jest jakis przkeaznik ktory chyba tym steruje ale skas musi pobierac dane temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc warto zacząć sprawdzenia błędów VAGiem. Domyślam się że oznaczenie silnika to ALT. W tym silniku masz czujnik na wylocie z chłodnicy (moja pomyła, wcześniej pisałem o wlocie) - to jest ten szary, potem na głowicy masz 4 pinowy (pewnie zielony) dający informację do silnika i na zegary - ten pewnie też wymieniłeś. Masz też jeszcze czujnik w samym termostacie F265, sprawdź czy to on nie zgłasza błędu. Nie wiem czy jest on dostępny osobno, czy tylko z całym termostatem.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie pierwszy czujnik znalazłeś? w kotrym miejscu i jak wygladal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...