Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Centralny zamek (nie zamykajace sie drzwi)


Celtusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem audi a4 b5 dosyc uboką wersje z 1995r

No i Otwieram kluczykiem Wszystkie drzwi... a nie moge wszystkie na raz zamknąc ... :(

moge domknąc szyby z kluczyka ...

Co może byc uszkodzone ?

zalezy mi aby samemu to naprawic a przynajmniej spróbowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze ciekawiej: pilotem zamykam i otwieram, kluczykiem też zamykam i otwieram ale jak siedzę w środku i chciałbym zamknąć się od środka to niestety po wciśnięciu rygielka w drzwiach nie zadziała centralny. Natomiast jak siedze w środku i zamknę pilotem to po pociągnięciu za klameczkę od środka powinien się centralny otworzyć a tu zero reakcji i wszystko zostaje zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś chyba rozkminiłem akcję z tym centralnym. Wyciągnąłem pompkę centralnego i znalazłem kilka zimnych lutów polecam każdemu zrobić to samo, pół godzinki z lutownicą i lupą, ale mam nadzieję że będzie to żyć. Tak po tygodniu dam znać czy nadal działa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze ciekawiej: pilotem zamykam i otwieram, kluczykiem też zamykam i otwieram ale jak siedzę w środku i chciałbym zamknąć się od środka to niestety po wciśnięciu rygielka w drzwiach nie zadziała centralny. Natomiast jak siedze w środku i zamknę pilotem to po pociągnięciu za klameczkę od środka powinien się centralny otworzyć a tu zero reakcji i wszystko zostaje zamknięte.

Rozwiązałem ten problem, już jest wszystko OK.

Dobrałem się do zamka w drzwiach kierowcy i stwierdziłem że kostka z mikrostykami nie jest na swoim miejscu. Wcisnąłem ją na swoje miejsce i to wszystko. Nawet przypomniałem sobie powód usterki. Kiedyś podczas opuszczania szyby ( mam elektryczne) w drzwiach usłyszałem dziwny dźwięk, jakby coś pękało. Zamknąłem i otwarłem szybę kilka razy ale już było cicho. Niestety po chwili stwierdziłem że nie działa centralny. Rozebrałem drzwi i stwierdziłem że: opuszczana szyba zahaczyła w przewody od centralnego i je zerwała (stąd ten odgłos w drzwiach). Połączyłem przewody i umocowałem je tak jak powinny być i centralny zaczął działać. Nie zwróciłem jednak uwagi na mikrostyki przy zamku tylko poskładałem drzwi. Teraz już wiem że szyba jak zrywała przwody to wyrwała też tą kostkę z zamka więc należało wsadzić ją na swoje miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...