Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zabudowa audio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W mojej a4 brak konkretnego naglosnienia . Mam do Was prosbe o ocene mojego pomyslu na audio .

1. Jednostka Alpine o mocy 4x50 Watt

2. Glosniki przod 13 Powerbass z tweeterami o mocy 50 Watt .

3. Tyl drzwi 16 Helix o mocy 70 Watt .

4. Pólka 6x9 Jbl o mocy 100 Watt .

Czy taki audio bedzie juz fajnie gralo ?

I jak wyglada sprawa z montazem 16 w drzwi tylne , jesli nie mam nawet otworow pod glosniki ?

Dziekuje za wszystkie uwagi . Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Radio Kwestia gustu

2. jak się bawić w głośniki w przodzie to odrazu wstawiać 16', zobacz temat krychy w dziale warsztat

3. Jak zrobisz dobry przód zostanie Ci tylko wsadzić suba to bagaja i dyskoteka gra.

Ktoś montował 16stki elipsy w tylne drzwi... przykręcił chamsko do boczka... ani to wygląda, na temat dzwięku można sie jedynie domyślać. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi przednie obowiązkowo 16ki i wygłuszenie i nie przykrecane do boczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Zależy ile kasy chcesz przeznaczyć na sprzęt i co chcesz osiągnąć? Taki zestaw jaki podałeś raczej cię nie zadowoli. Ja bym zaczynał od postaw czyli wygłuszenia drzwi(połowa sukcesu). Głośniki z półki wyrzucił oraz z tylnych drzwi a zainwestował w przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy b5 lift . Czy przy montazu glosnikow 6x9 trzeba wiercic cos w tym kawalku blachu pod polka czy sa jakies otwory do ktorych beda pasowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem posiadaczem b5, ale dam Ci dobrą radę. Daruj sobie głośniki 6x9, każdy audiofil Ci to powie! To wynika także z fizyki, dokładniej źródła i przenoszenia fal oraz akustyki. Posłuchaj kolegi i najpierw zainwestuj w dobry przód, drzwi - średnio-niskotonowe + wygłuszenie, słupki - tweetery, wszystko pod zwrotnice. Jeżeli efekt nie będzie Cię zadowalał, pomyślisz o tyle, ale ręczę, że będziesz zadowolony. Do bagażnika monoblock + subwoofer, najlepiej konstrukcja zamknięta. Na rynku jest sporo fajnych zestawów, polecam Powerbass S6C lub podobne Hertza, Helixa, DLS-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie polecam PB L6C:wink: poprostu nie daja basu tyle ile powinny:whistling: nawet pod wzmakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to są głośniki średnio-niskotonowe, co innego gdyby były stricte głośnikami niskotonowymi. Od basu jest subwoofer w bagażniku:wink:

mylisz sie i to bardzo:wink: sub gra pasmo najniższe, średnich niskotonowych nie zagra:wink: a te głosniki też kiepsko je grają, a to jest odczuwalne:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy b5 lift . Czy przy montazu glosnikow 6x9 trzeba wiercic cos w tym kawalku blachu pod polka czy sa jakies otwory do ktorych beda pasowac ?

Trzeba ciąć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...